Zamknij

Elżbieta II oddała hołd Filipowi. To najbardziej emocjonalne przemówienie, jakie wygłosiła

03.11.2021 10:00
Królowa Elżbieta wygłosiła emocjonalne przemówienie. Oddała hołd Filipowi
fot. Rex Features/East News

Królowa Elżbieta co jakiś czas wspomina swojego męża. Tak emocjonalnego przemówienia do tej pory jednak nie wygłaszała.

Książę Filip zmarł 9 kwietnia 2021 roku. Królowa Elżbieta szybko powróciła do pełnienia swoich obowiązków jako głowa Wielkiej Brytanii ze względu na pakt, który zawarła z mężem przed jego śmiercią. Wciąż jednak stara się pielęgnować pamięć o nim. Ostatnio podczas konferencji COP26 królowa wygłosiła przemówienie, w którym zawarła bardzo osobiste słowa. Zrobiła to w otoczeniu dwóch cennych przedmiotów, którymi także oddała hołd swojemu zmarłemu mężowi. Zobaczcie, co takiego powiedziała królowa i o jakie rzeczy chodzi.

Zobacz także:  Królowa Elżbieta i książę Filip mieli zaskakujące hobby. Tego się po nich nie spodziewaliśmy

Królowa Elżbieta wygłosiła emocjonalne przemówienie

W Glasgow odbyła się konferencja ONZ w sprawie zmian klimatu COP26. Osobiście zjawili się na niej księżna Kate, książę William, książę Karol i księżna Kamila. W tak ważnej sprawie głos postanowiła zabrać jednak też królowa Elżbieta, która wygłosiła przemówienie przy pomocy nagrania.

Monarchini Wielkiej Brytanii w swojej wypowiedzi mówiła o tym, jak ważne jest dbanie o środowisko. Podkreśliła, że efekty tego, co aktualnie robimy, nie będą widoczne przez nas, ale przez nasze dzieci i wnuki. W pewnym momencie nawiązała też do przemówienia swojego męża z 1969 roku.

Pamiętam, jak mój mąż powiedział na zgromadzeniu akademickim: „Jeśli światowa sytuacja zanieczyszczenia środowiska nie jest w tej chwili krytyczna, jest pewne, że stanie się nie do zniesienia w bardzo krótkim czasie. Jeśli nie sprostamy temu wyzwaniu, wszystkie inne problemy zbledną i staną się nieistotne” - zacytowała słowa Filipa. 

To jednak niejedyny element, którym oddała hołd księciu Filipowi. 

Zobacz także:  Tego możecie nie wiedzieć o związku królowej i Filipa. Sami niechętnie się do tego przyznawali

Królowa Elżbieta oddała hołd Filipowi

Słowa to tylko jeden z kilku elementów, którymi królowa oddała hołd swojemu mężowi. Wszyscy zwrócili także uwagę na broszkę monarchini. Elżbieta II sięgnęła po ozdobę, którą otrzymała w prezencie ślubnym od swojego bliskiego przyjaciela. To błyskotka w kształcie motyla, który znalazł się na jeszcze jednym elemencie tego nagrania.

Tuż za królową na stoliku stało zdjęcie księcia Filipa właśnie wśród motyli. Jak zatem widać, niemal każdy element tego filmu miał pokazywać, jak ważna dla Elżbiety II jest pamięć o mężu oraz to, że książę zawsze stawiał na pierwszym miejscu dbałość o środowisko. 

Zobacz także:  Książę Filip zamierzał poślubić inną. Zanim poznał Elżbietę, oświadczył się tej kobiecie

Źródło: dailymail.co.uk