Zamknij

Królowa Elżbieta odwiedziła miejsce bliskie jej i Filipowi. Zrobiła to pierwszy raz od śmierci męża

26.07.2021 10:20
Królowa Elżbieta odwiedzi miejsce bliskie jej i Filipowi pierwszy raz od jego śmierci
fot. PA/Press Association/East News

Książę Filip zmarł w kwietniu 2021 roku. Królowa Elżbieta każdego dnia uczy się żyć bez męża. Teraz czekają ją wyjątkowo trudne chwile.

Królowa Elżbieta doskonale radzi sobie po śmierci męża. Monarchini błyskawicznie wróciła do pełnienia oficjalnych funkcji w kraju. Wszystko dlatego, że zawarła z księciem Filipem tajny pakt, w którym jasno określili, jak każde z nich ma zachowywać się po śmierci drugiego. Teraz jednak przyszedł naprawdę trudny moment. Królowa wybrała się bowiem do ich letniej rezydencji w Balmoral. Było to wyjątkowe miejsce dla niej i Filipa, w związku z czym powrót tam po jego śmierci może być dla niej druzgocącym przeżyciem. 

Zobacz także: W dniu ślubu królowej i Filipa zdarzył się wypadek. Elżbieta była załamana

Królowa Elżbieta odwiedziła miejsce bliskie jej i Filipowi pierwszy raz od jego śmierci

Choć królowa Elżbieta i książę Filip podróż poślubną spędzili w rezydencji lorda Mountbattena, to Balmoral było miejscem najbliższym ich sercom. To właśnie w tej posiadłości spędzali każde wakacje.

Balmoral to letnia rezydencja rodziny królewskiej. Znajduje się w Szkocji, na zachód od Aberdeen. To właśnie tam Windsorowie najchętniej spędzają letnie dni. Każdego roku królowa przeprowadzała się do Szkocji wraz ze swoim mężem. Tam też sprowadzano przyszłych członków rodziny królewskiej, którzy musieli zdać tzw. test Balmoral

Teraz przyszedł czas na pierwszą wycieczkę Elżbiety II do Szkocji bez Filipa. Jak podaje dailymail.co.uk, królowa właśnie poleciała do Balmoral i zostanie tam do października. Może to być dla niej trudna wizyta, bowiem media wielokrotnie rozpisywały się, że jest to miejsce, w którym para królewska spędziła najszczęśliwsze chwile. 

Najprawdopodobniej do królowej wkrótce dołączą pozostali członkowie rodziny królewskiej. Mówi się, że na wakacje do Balmoral udadzą się nawet William z Kate i dziećmi. 

Zobacz także: To był sekret udanego małżeństwa królowej i Filipa. Książę zdradził go przed śmiercią

Związek królowej Elżbiety i księcia Filipa

Książę Filip zmarł 9 kwietnia 2021 roku. Był najdłużej panującym mężem królowej, bowiem byli małżeństwem niemal przez 74 lata. I choć historia ich związku nie jest usłana różami, do samego końca byli dla siebie ogromnym wsparciem. 

Przyszła królowa poznała młodego księcia, gdy miała zaledwie 13 lat. Przez całą wojnę korespondowali ze sobą, a tuż po niej Filip przyjechał właśnie do Balmoral, żeby oświadczyć się Elżbiecie. Ślub pary odbył się 20 listopada 1947 roku w opactwie westminsterskim. 

Zobacz także: Przysięga ślubna Elżbiety II wzbudziła kontrowersje. Co takiego obiecała Filipowi?

Źródło: dailymail.co.uk