Zamknij

Królowa Elżbieta i książę Filip mieli zaskakujące hobby. Tego się po nich nie spodziewaliśmy

23.09.2021 11:59
Królowa Elżbieta i książę Filip mieli zaskakujące hobby. Tego się po nich nie spodziewaliśmy
fot. Andrew Parsons / i-Images/EAST NEWS

Królowa Elżbieta i książę Filip byli ze sobą tyle lat, że mieli nawet wspólne hobby. Czegoś takiego nikt by się po nich nie spodziewał.

Elżbieta II zawsze stoi na straży surowych dworskich zasad. Wydawać się może, że w związku z tym królowa nie lubi niespodziewanych sytuacji. W rzeczywistości jednak drzemie w niej mały chochlik. Gdy książę Filip żył, para królewska miała wspólne hobby, którego nikt by się po nich nie spodziewał. Nowinek na temat ich relacji możemy dowiedzieć się z najnowszego dokumentu poświęconego życiu męża Elżbiety II. Ich wieloletni sekret zdradzili wnukowie królowej i księcia - Harry oraz William. Bracia przytoczyli tę samą zabawną anegdotę. 

Zobacz także:  Tego możecie nie wiedzieć o związku królowej i Filipa. Sami niechętnie się do tego przyznawali

Królowa Elżbieta i książę Filip mieli zaskakujące hobby. Tego się po nich nie spodziewaliśmy

Thesun.co.uk zacytował wypowiedzi księcia Harry'ego i księcia Williama z najnowszego dokumentu BBC - "Prince Philip: The Royal Family Remembers". Zdaniem obu synów Diany w tym filmie nie mogło zabraknąć jednej anegdoty.

Choć wydawać się mogło, że królowa i książę Filip zważają na sztywne zasady etykiety, w rzeczywistości... kochali chaos. Okazuje się, że podczas oficjalnych wystąpień w sekrecie czekali, aż wydarzy się coś nieprzewidzianego. 

Książę William przyznał, że życie jego dziadków było zaplanowane ze szczegółami. Właśnie dlatego ich największą pasją było wyszukiwanie rzeczy, które nie szły zgodnie z planem. To sprawiało im najwięcej radości. Harry dodał, że królowa i Filip kochali chaos i jest przekonany, że jego babcia na pewno dobrze radzi sobie po śmierci męża. 

Wiem, że nic jej nie będzie bez niego - stwierdził.

Musimy przyznać, że czegoś takiego się po nich nie spodziewaliśmy, ale to niezwykle urocza historia. 

Zobacz także:  Książę Filip flirtował z królową podczas oficjalnych wystąpień. Spójrzcie na to nagranie

Królowa Elżbieta i książę Filip - historia związku 

Królowa Elżbieta i książę Filip poznali się w 1939 roku - tuż przed wybuchem II wojny światowej. Ówczesna księżniczka miała wtedy zaledwie 13 lat, a młody żołnierz 18. Przez całą wojnę korespondowali ze sobą, a tuż po niej spotkali się w Balmoral. To właśnie tam Filip oświadczył się ukochanej w 1947 roku. 

Ślub królowej i księcia odbył się 20 listopada 1947 roku w opactwie westminsterskim. Od tamtej pory Filip wiernie trwał u boku swojej żony, aż do 2017 roku, gdy przeszedł na emeryturę i zrezygnował z pełnienia oficjalnych funkcji w rodzinie królewskiej. Mimo tego nadal prywatnie wspierał monarchinię. Byli nierozłączni aż do jego śmierci 9 kwietnia 2021 roku. 

Zobacz także:  Filip na początku zupełnie nie zwrócił uwagi na Elżbietę. Jak wyglądało ich pierwsze spotkanie?

Źródło: thesun.co.uk