Zamknij

Tego możecie nie wiedzieć o związku królowej i Filipa. Sami niechętnie się do tego przyznawali

17.06.2021 13:48

Królowa Elżbieta i książę Filip mieli kilka sekretów, jednak do jednej rzeczy wyjątkowo nie chcieli się przyznawać. Zobaczcie, co to za tajemnica.

Królowa Elżbieta i książę Filip mieli tajemnicę, do której nigdy się nie przyznawali
fot. ASSOCIATED PRESS/East News

Istnieją pewne rzeczy, które nam wydają się nie do pomyślenia, jednak są typowe dla rodzin królewskich. W związku z tym, że czasy się zmieniają, również monarchowie zaczynają zamiatać pewne kwestie pod dywan. Właśnie tak było z królową Elżbietą i księciem Filipem, którzy niechętnie przyznawali się do jednej rzeczy. Jest to co prawda sprawa powszechnie znana, jednak rzadko wyciągana na światło dzienne. Sami zobaczcie, o co konkretnie chodzi.

Zobacz także: Filip na początku zupełnie nie zwrócił uwagi na Elżbietę. Jak wyglądało ich pierwsze spotkanie?

Królowa Elżbieta i książę Filip mieli tajemnicę, do której nigdy się nie przyznawali

Dawniej małżeństwa były aranżowane. Choć w czasach, gdy Elżbieta i Filip się poznali, już od tego odchodzono, ich losy także nie splotły się przez przypadek. 

W związku z tym, że rzadko się o tym mówi, możecie nie być świadomi, że... królową Elżbietę i księcia Filipa łączyły więzy krwi. 

Okazuje się, że monarchini Wielkiej Brytanii jest daleką kuzynką swojego niedawno zmarłego męża. Oboje są bowiem potomkami legendarnej królowej Wiktorii.

Królowa Wiktoria była prababcią ojca królowej Elżbiety, a także matki księcia Filipa. Małżonkowie byli zatem kuzynostwem w czwartej linii. Mogli więc bez żadnego problemu stanąć na ślubnym kobiercu.

Jak udało im się poznać, a następnie pokochać? Poznajcie ich historię. 

Zobacz także: Jak wyglądał związek królowej i Filipa? Wspominamy ich historię i poruszające słowa Elżbiety II o mężu

Związek królowej Elżbiety i księcia Filipa

Elżbieta i Filip po raz pierwszy spotkali się na weselu, gdy księżniczka miała zaledwie 8 lat. Ich kolejne spotkanie odbyło się tuż przed wybuchem II wojny światowej. Następnie Filip wyjechał na front, jednak pisał listy do swojej ukochanej.

Po II wojnie światowej książę postanowił oświadczyć się Elżbiecie. Ich zaręczyny oficjalnie ogłoszono 10 czerwca 1947 roku. Ślub natomiast odbył się 20 listopada 1947 roku w opactwie westminsterskim. 

Zobacz także: To był sekret udanego małżeństwa królowej i Filipa. Książę zdradził go przed śmiercią

loader

Śluby to wyjątkowy dzień, ale też taki przeżycie, że łatwo o wpadkę w czasie ceremonii. A te zdradzają się również gwiazdom. W tym przypadku wtopy zyskały miano skandali!