Zamknij

Królowa Elżbieta po raz ostatni oddała hołd Filipowi. Zrobiła to po śmierci

15.09.2022 09:37

Królowa Elżbieta wiele razy oddawała hołd swojemu mężowi. Teraz zrobiła to po raz ostatni. Wieniec, który znalazł się na jej trumnie, był bardzo symboliczny.

Królowa Elżbieta II po śmierci po raz ostatni oddała hołd księciu Filipowi
fot. Screen/instagram.com/theroyalfamily/

Historia miłości królowej Elżbiety i księcia Filipa jest wyjątkowa. Choć nie zawsze było między nimi idealnie - jak to w związku bywa - udowodnili, że istnieje coś takiego jak miłość po grób. Monarchini Wielkiej Brytanii już za życia swojego męża wielokrotnie oddawała mu hołd, podkreślając, że jest jej wielką opoką. Gdy Filip zmarł w kwietniu 2021 roku, tym bardziej starała się uhonorować pamięć o nim. Teraz zrobiła to po raz ostatni. Na jej trumnie znalazła się wiązanka, która była ukłonem w stronę księcia.

Zobacz także: Niezwykły gest królowej Elżbiety II. To zrobiła przed śmiercią

Królowa Elżbieta II po śmierci po raz ostatni oddała hołd księciu Filipowi

Po śmierci królowej Elżbiety wdrożono operację London Bridge. Jest to szereg wytycznych, które muszą zostać spełnione - zarówno formalności państwowych, jak i elementów dotyczących pogrzebu monarchini. Wszystko jest dopięte na ostatni guzik, czego dopilnowała sama królowa.

Jednym z istotnych elementów jest wiązanka, która znalazła się na trumnie Elżbiety II, gdy ta była przenoszona z Pałacu Buckingham do Pałacu Westminsterskiego. Wieniec został złożony na katafalku wraz z trumną. Portal thesun.co.uk informuje, że jest on wyjątkowy z jednego powodu. 

Wiązanka została wykonana z białych kwiatów. W jej skład wchodzą takie rośliny jak: dalie, floksy, białe wrzosy, jodła sosnowa oraz pachnący groszek. To właśnie ten ostatni kwiat jest wyjątkowy. Pochodzi bowiem z ogrodu w Balmoral, czyli ukochanego miejsca królowej i Filipa. 

Taka sama roślina znalazła się w wieńcu, który był złożony na trumnie księcia w 2021 roku. W skład tamtej wiązanki wchodziły dodatkowo białe lilie, białe róże, białe frezje, woskowe kwiaty oraz jaśmin. 

Zobacz także: Królowa Elżbieta i książę Filip zawarli tajny pakt przed jego śmiercią. To wiele tłumaczy

Królowa Elżbieta II złożyła hołd księciu Filipowi, wybierając groszek do wieńca pogrzebowego.
fot.

LEON NEAL/AFP/East News

Królowa Elżbieta II złożyła hołd księciu Filipowi, wybierając groszek do wieńca pogrzebowego.
fot.

AP/Associated Press/East News

Związek królowej Elżbiety i księcia Filipa

Królowa Elżbieta i książę Filip przeżyli ze sobą 74 lata. Para poznała się, gdy ówczesna księżniczka miała zaledwie 8 lat. Później ponownie się spotkali w 1939 roku. Przez całą wojnę korespondowali ze sobą, po czym w 1946 roku Filip oświadczył się swojej ukochanej w Balmoral. 

Ślub królowej i Filipa odbył się 20 listopada 1947 roku w opactwie westminsterskim. Para doczekała się czwórki dzieci: Karola, Anny, Andrzeja i Edwarda. 

Zobacz także: To był sekret udanego małżeństwa królowej i Filipa. Książę zdradził go przed śmiercią

loader
Królowa Elżbieta II nie żyje. Tak zmieniała się w czasie swojego panowania [GALERIA]
11 Zobacz galerię
fot. PA Wire/Press Association Images/EAST NEWS

Źródło: thesun.co.uk