Zamknij

Mężczyźni uwielbiają prawić takie komplementy. Dla kobiet są jednak obraźliwe

14.07.2021 13:20
Komplementy mężczyzn, które są obraźliwe dla kobiet
fot. Shutterstock

Panowie często nieświadomie rzucają komplementy, które są dla nas obraźliwe. Tego typu słowa najczęściej padają z ich ust.

Różnice między płciami są większe, niż może nam się wydawać. Okazuje się, że często panowie uważają za pozytywne coś, co jest nie do przyjęcia dla pań. Takie sytuacje mogą sprawić, że nasz związek nie będzie udany. Zwłaszcza wtedy, gdy na samym początku relacji otrzymamy od potencjalnych partnerów komplement, który nas urazi. Są bowiem takie słowa, które mężczyźni wypowiadają, myśląc, że nam się spodobają. W rzeczywistości są to najgorsze rzeczy, jakie każda kobieta chciałaby usłyszeć w swoim życiu.

Zobacz także: Jeżeli robisz te rzeczy na randce, zdobędziesz każdego faceta. To klucz do sukcesu

Komplementy mężczyzn, które są obraźliwe dla kobiet

Każdy z nas ma inne poczucie humoru. Zależy to w dużej mierze od płci. Mężczyznom może wydawać się, że niektóre rzeczy, które mówią, są dla nas zabawne, a na pewno miłe. Często jednak okazuje się, że dogłębnie nas tym ranią. I choć zazwyczaj robią to podświadomie, tego typu słowa mogą zakończyć naszą relację. 

Portal allwomenstalk.com przedstawił komplementy, które zdaniem mężczyzn są niewinne, a jednak obrażają kobiety. 

1. "Jak na dziewczynę jesteś..."

Tak, wiemy, że mali chłopcy nie przepadają za dziewczynami. Tego typu teksty są jednak dobre mniej więcej do 15 roku życia. Im dalej w las, tym bardziej warto docenić, że kobiety potrafią być równie fajne jak faceci. W związku z tym tak rozpoczęty komplement może je tylko zniesmaczyć. 

2. Lubię kobiety o pełniejszych kształtach

Wszyscy wiemy, co masz na myśli, ale chcąc powiedzieć, że jest seksowna, właśnie skomentowałeś jej figurę. A tego typu tekst jest jednoznaczny - wybranka twojego serca jest po prostu pulchna. Jak zatem widzisz, efekt będzie odwrotny do zamierzonego. 

Zobacz także: Tego typu kobiety mają największe powodzenie u mężczyzn. Oni nie mogą im się oprzeć

3. Wyglądasz jak laska

Po usłyszeniu takich słów, w głowie każdej kobiety rozpocznie się prawdziwa gonitwa myśli: "Co on chciał przez to powiedzieć?", "Czy nie jestem laską i tylko dziś tak wyglądam?", "Jakie zna laski, skoro mnie do nich porównuje?". Poza tym samo słowo "laska" już jest mocno nie na miejscu - twoja wybranka może poczuć, że traktujesz ją przedmiotowo. 

4. Jesteś wyjątkowa

Każda kobieta może być wyjątkowa. Komplement powinien być ułożony tak, żeby twoja wybranka poczuła, że naprawdę doceniasz coś wyłącznie w niej. Rzucanie takim ogólnikiem nie zrobi na niej wrażenia. Wręcz przeciwnie - zacznie zastanawiać się, ilu kobietom już powiedziałeś coś podobnego. 

5. Powinnaś się częściej uśmiechać

To miłe, że panowie doceniają nasze uśmiechy. Problem jednak w tym, że ich zdaniem poważne już nie wyglądamy dobrze. Życie natomiast nie jest samym pasmem radosnych chwil. Jeżeli myślą o nas poważnie, nie powinni mówić tego typu słów. 

6. Jesteś słodka

W ten sposób można powiedzieć o zwierzaku lub małej dziewczynce. W przypadku kobiet to określenie kojarzy się raczej ze "słodką idiotką". Jeżeli nie zamierzasz obrazić swojej wybranki, lepiej doceń jej intelekt. 

Zobacz także: Kobiety zdradzają, co najbardziej przeraża je w facetach. Przeważa jedna rzecz

Źródło: allwomenstalk.com/papilot.pl