Zamknij

Komplementy dla dziewczyny, czyli jak nie mówić o pięknych oczach

28.07.2020 13:26

Komplementy dla dziewczyny? Nic prostszego! Sypię nimi jak z rękawa, mam pełno pomysłów i nigdy nie brakuje mi słów. Moje komplementy są zawsze trafione... Jeśli tak właśnie jest, to nie czytaj tego artykułu. A jeśli nie, to zrób to czym prędzej.

związki
fot. Shutterstock

Najlepsze komplementy dla dziewczyny

Łatwo powiedzieć: powiedz dziewczynie jakiś komplement. Ale jaki? I co, jeśli słyszała go już tysiąc razy i tylko wzruszy ramionami? Tu z pomocą przyjdzie nam... prostota. Zapomnijmy o wyświechtanych frazesach typu „Masz piękne oczy”, czy też „Czy bardzo bolało, jak spadałaś z nieba? Jesteś chyba aniołem”. Tu w cenie najbardziej będzie szczerość. O wiele lepsze będzie miłe skomentowanie swoimi słowami cechy, która naprawdę zwróciła naszą uwagę. Cechy, która się nam spodobała i którą spontanicznie zauważyliśmy. I jeszcze jedno: komplementy dla dziewczyny (a także dla chłopaka!) nie mogą być próbą manipulacji i drogą do uzyskania celu. Mówienie sobie miłych słów ma sprawić przyjemność drugiej osobie i stworzyć nastrój sprzyjający swobodzie. Ukryta intencja i próba manipulacji prędzej czy później wyjdzie na jaw.

Komplementy dla dziewczyny na dobry początek

Komplementy dla dziewczyny powinny być autentyczne, a przez to wymagają nieco wysiłku, który polega na uważnej obserwacji i słuchaniu przedstawicielki płci pięknej. Po kilku minutach rozmowy na pierwszej randce można oznajmić dziewczynie, co się nam w niej spodobało, co nas urzekło i co sprawiło, że zaproponowaliśmy spotkanie. Jakie komplementy dla dziewczyny będą tu na miejscu? Oto kilka cech, na które można zwrócić uwagę:

 • Intrygujące spojrzenie,
 • Dołeczki w policzkach,
 • Oprawa oczu,
 • Piękny uśmiech,
 • Ładne włosy.

Zobacz także: Sprawdź, co twój ulubiony kolor mówi na temat twojego życia seksualnego

Grunt to zdrowy rozsądek. Prawdziwe komplementy dla dziewczyny

Nie wystarczy zapamiętać kilku (nawet najlepszych) komplementów i używać ich w rozmowie z dziewczyną. Unikamy komentowania cech, z powodu których dziewczyna może mieć kompleksy. Jeśli więc napomykamy o jej zgrabnej, wysportowanej sylwetce, to musi to mieć odzwierciedlenie w rzeczywistości. Warto też wiedzieć, że komplementy dotyczące seksapilu należy zostawić na dalsze etapy znajomości. Niebezpieczne są też żartobliwe uwagi na temat cech dziewczyny, z którą się spotykamy. To, co nam wydaje się zabawne, może być odebrane jako wyśmiewanie się. Jeśli tak się stanie, będzie nam bardzo trudno odzyskać utracone zaufanie, a tego nie warto ryzykować dla (wątpliwego) żartu.

Pustka w głowie może pomóc, czyli jak powiedzieć komplement dziewczynie, gdy braknie słów

Niekiedy mamy już gotowy komplement, jednak w ostatniej chwili zapominamy go lub uznajemy, że jednak nie jest najlepszy. Co zrobić w takiej sytuacji? Nie spinać się i nie denerwować. Nie mówić czegokolwiek, by zapełnić nagłą, często krępującą ciszę. Wystarczy wyznać: „Chciałem coś powiedzieć, ale tak mnie onieśmielasz, że mam pustkę w głowie”. Gdy poczujesz, że sytuacja została rozładowana, możesz powiedzieć komplement, o którym wcześniej pomyślałeś. Takie zachowanie odebrane będzie jako naturalne i szczere (i takie przecież będzie!).

Komplementy dla dziewczyny na dalszych etapach znajomości

Jak już wspominaliśmy, jeśli jesteś już w związku z dziewczyną, możesz komplementować także jej seksapil. Dobrze jest też docenić jej cechy charakteru i zachowanie. Takie komplementy dla dziewczyny nie muszą być wypowiedziane wprost. Oto kilka przykładów, z których warto czerpać inspiracje i zmodyfikować je odpowiednio do swojej sytuacji:

 • „Uwielbiam twoje poczucie humoru”,
 • „Kocham twój uśmiech”,
 • „Świetnie się z tobą bawię”,
 • „Naprawdę dużo wiesz na ten temat”,
 • „Z tobą nigdy nie jest nudno”,
 • „Jak ty to robisz, że lubią cię wszystkie zwierzęta?”.

Komplementy dla dziewczyny, gdy brakuje pomysłów

Jeśli brakuje nam pomysłów na komplement, a chcemy powiedzieć dziewczynie coś miłego, to dobrze jest sięgnąć po stwierdzenia, które zawsze poprawią jej nastrój. Z jednym zastrzeżeniem: muszą być one zgodne z prawdą! Każda dziewczyna lubi usłyszeć, że jej partner kocha ją taką, jaką jest, że uwielbia jej zapach, że lubi ją przytulać lub też, że jest wspaniała i wyjątkowa. Komplementy dla dziewczyny nie muszą być wyszukane ani bardzo oryginalne, bo tu najbardziej liczy się szczerość, a więc wystarczy chwilę się zastanowić, by stwierdzić, co nam się najbardziej podoba w wybranej przedstawicielce płci pięknej.

Zobacz także: Dostaliście takiego SMS-a? To znaczy, że wasza druga połówka kłamie!