Zamknij

Kobiety, które wzięły ślub, mają przewagę nad innymi. Chodzi o ich wygląd

01.12.2020 11:15
Mąż i żona przytuleni siedzą w domu
fot. Shutterstock

Wydawać się może, że po ślubie kobiety wyglądają gorzej, niż wcześniej. Badania wykazują, że jest wręcz przeciwnie!

Wielu osobom wydaje się, że ślub sprawia, iż zarówno kobiety, jak i mężczyźni, przestają być atrakcyjni. Niektórzy sądzą, że obrączka odejmuje urody i pewności siebie. Istnieje też błędne przeświadczenie, że po ślubie ludzie po prostu przestają o siebie dbać. Są to jednak tylko stereotypy. I nawet, jeżeli w niektórych przypadkach okazują się prawdziwe, badania wykazały, że w większości nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Okazuje się, że kobiety, które są po ślubie, mają przewagę nad swoimi koleżankami z nieformalnych związków.

Zobacz także: Zaskakujące wyniki badań! Kobiety, które nie mają męża i dzieci, są szczęśliwsze!

Kobiety po ślubie starzeją się wolniej! To udowodnione naukowo

Jak podaje Onet.pl, badania przeprowadzone przez amerykańskich naukowców wykazały, że kobiety po ślubie starzeją się o wiele wolniej!

Uczeni wykazali, że singielki są o wiele bardziej narażone na wystąpienie menopauzy już przed 45. rokiem życia. Jest to tzw. wczesna menopauza. Wpływ na to w ich przypadku ma brak partnera.

Jak się okazuje, regularne przebywanie w obecności męża sprawia, że jego feromony oddziałują na poziom estrogenów żony. I dzięki temu panie starzeją się wolniej. Działa to jednak wyłącznie w stałych, sformalizowanych związkach, gdy zyskujemy pewność, że on nas nie zostawi. 

Menopauza to jedno, ale ma to też wpływ na naszą cerę. To, że starzejemy się wolniej, sprawia również, że na naszej skórze później pojawiają się zmarszczki i dłużej pozostaje ona promienna.

Jeżeli zatem chcesz cieszyć się młodością i pięknym wyglądem jak najdłużej, może czas się ustatkować?

Zobacz także: Prawie 50% kobiet nosi w sobie "romantyczny żal". Co to jest i jak wpływa na związki?

Mężczyźni wskazali ubrania, które ich zdaniem nie pasują do żadnej damskiej stylizacji. Zobaczcie, o jakie elementy garderoby chodzi!