Zamknij

Ten dzień w roku jest najgorszy dla małżeństw. Wtedy wpływa najwięcej pozwów o rozwód

Katarzyna Leszczyńska
09.01.2018 12:00
Kiedy wpływa najwięcej pozwów rozwodowych?
fot. pixabay.com

Jaka może być tego przyczyna?

Są takie momenty w roku, które bardziej sprzyjają pewnym krokom. To mogą być zaręczyny, decyzja o dziecku, a nawet rozstania. Mało kto się jednak spodziewa, że jest jeden dzień w roku, gdy największa ilość par składa pozwy o rozwód. Adwokaci nadali mu nawet nazwę: „dzień rozwodów”. Ten specyficzny czas przypada, zdaniem jednej z największych organizacji charytatywnych w Wielkiej Brytanii, na 8 stycznia.

Powodem ku temu, że właśnie na początku stycznia występuje „dzień rozwodów” może być fakt, że dwa tygodnie wcześniej są święta. Wiele osób ten okres wykorzystuje na przemyślenia. Wówczas o wiele silniej odczuwają też wszelkiego rodzaju problemy, które miały miejsce już wcześniej, jednak w tym wyjątkowym, rodzinnym czasie, są odczuwane ze zdwojoną siłą.

Początek roku to pracowity okres dla prawników. Ja i moi koledzy w styczniu otrzymujemy mnóstwo zapytań dotyczących rozwodów – zdradziła jeden z adwokatów w rozmowie z „The Independent”.

Nowy rok dla wielu ludzi jest momentem, gdy chcą zmienić coś w swoim życiu. Zwłaszcza dokonać tych najtrudniejszych wyzwań. Wśród nich może być np. zakończenie długoletniego związku lub małżeństwa. Nic więc dziwnego, że to właśnie na początku stycznia najczęściej decydują się na rozwód. 

Kiedy ludzie decydują się na rozwód?