Zamknij

Kiedy nadchodzi pora na rozstanie? Te sygnały świadczą o tym, że związek jest nie do uratowania

Katarzyna Leszczyńska
29.11.2017 12:32
Co świadczy o końcu relacji?
fot. pexels.com

Gdy te rzeczy pojawiają się w związku, lepiej zakończyć go jak najszybciej.

Niekiedy trudno rozpoznać, w jakim momencie nadchodzi koniec związku. Pewne znaki wchodzą nam w nawyk, stając się codziennością i czasami po prostu nie zwracamy uwagi na to, że coś jest nie tak. Okazuje się jednak, że są pewne rzeczy, które świadczą o tym, że pora się rozstać, bo ciągnięcie związku, który wygląda w ten sposób, może być jedynie szkodliwe. Portal Cosmopolitan.pl przygotował listę tego typu rzeczy.

Znudzenie

Zazwyczaj na początku jest euforia, a potem ludzie zaczynają się do siebie przyzwyczajać. Nawet wspólna szara codzienność może być interesująca jednak, jeżeli obie strony się o to postarają. Problem pojawia się, gdy wspólnie spędzany czas ogranicza się do tych samych czynności, np. oglądania w kółko filmów. Każdy znudziłby się takim życiem. A to nie wpływa korzystnie na związek.

Komunikacja szwankuje

Szczera rozmowa jest podstawą udanego związku. Jeżeli na co dzień pojawiają się z nią problemy mogą być tego dwie przyczyny. Jedna, mniej groźna, to brak odpowiedniego nastroju do rozmowy. Jeżeli jednak staracie się znaleźć do tego odpowiedni klimat, a dalej się nie klei – nie ma sensu ciągnąć tego na siłę. W tym momencie lepiej poważnie zastanowić się nad relacją.

Szukanie pretekstu do kłótni

Oczywiście w każdym związku pojawiają się sprzeczki. Jeżeli jednak nadchodzi moment, że partner nieustannie nas irytuje, trzeba poważnie zastanowić się nad tą relacją. Wówczas zazwyczaj szukamy byle pretekstu, żeby rozwikłać prawdziwą awanturę i dać upust naszej frustracji. Taki związek nie może być udany, nie mówiąc już o tym, że jest bardzo wyniszczający psychicznie.

Szukanie pretekstu do kłótni jest objawem końca związku

Brak planów na przyszłość

Nadchodzi taki moment w życiu, że zaczynamy myśleć o przyszłości. Dla ludzi w dobrej relacji naturalne powinno być dążenie do niej razem. Bywa jednak tak, że zaczynamy widzieć siebie u boku kogoś innego i nie umiemy wyobrazić sobie przyszłości z naszym partnerem. W takiej sytuacji lepiej po prostu się z nim rozstać i nie oszukiwać zarówno jego jak i siebie samego.

Ukrywanie uczuć

O prawdziwych uczuciach świadczy chociażby to, że nienawidzimy się rozstawać z ukochanym. Jeżeli w związku nie tęsknimy za sobą i już dawno nie mówimy sobie o tym, że się kochamy, nie ma sensu tego dłużej ciągnąć.

Fantazje

Osoba, która jest nieszczęśliwa w związku, zaczyna fantazjować o tym, jak bardzo szczęśliwa mogłaby być jako singiel. Gdy dochodzi do tego momentu to znak, że relacja jest już naprawdę na przegranej pozycji i lepiej ją zakończyć.

Brak seksu

Dopasowanie seksualnie to wbrew pozorom bardzo ważna rzecz w związku. Jeżeli jedna ze stron jest niezadowolona z intymnej strony relacji, może to prowadzić do poważnych zgrzytów. Wprowadzenie odświeżenia w łóżku, np. ciekawych pozycji, może być pomocne. Jeżeli jednak nie poskutkuje, lepiej się rozstać i znaleźć kogoś, kto będzie nam odpowiadał bardziej, niż zdradzać partnera.

Zdrada

To jest niezaprzeczalny argument do rozstania. Zdrady nie da się wybaczyć. Jeżeli ktoś w związku się jej dopuścił, druga osoba nie zapomni, nawet jeżeli bardzo będzie się starać. Skoki w bok zawsze niszczą dotychczasowy związek i nie ma się co oszukiwać, że cokolwiek da się jeszcze uratować. 

Toksycznej relacji lepiej nie kontynuować