Zamknij

W tym wieku kobiety są najbardziej skłonne do zdrady. Dlaczego tak się dzieje?

31.03.2021 10:28
Kobieta siedzi z partnerem i trzyma za rękę innego
fot. Shutterstock

Niektóre kobiety są skłonne do zdradzania swojego partnera. W tym wieku zdarza im się to najczęściej.

Choć naukowo udowodniono, że mężczyźni zdradzają częściej niż kobiety, również niektóre panie mają swoje za uszami. Skok w bok może przytrafić się każdemu, niezależnie od płci. Zdrada ogólnie jest bardzo interesującym zjawiskiem. W przypadku kobiet okazuje się jednak jeszcze ciekawsza. Dlatego też badacze postanowili dowiedzieć się, dlaczego panie decydują się na zdradę i w jakim wieku robią to najczęściej. Wyniki mogą was mocno zaskoczyć. 

Zobacz także: Dlaczego kobiety zdradzają swoich partnerów? Te panie podają prawdziwe powody

W jakim wieku kobiety zdradzają najczęściej?

Patrząc na te wyniki badań, możemy przypuszczać, że również niektóre panie przechodzą kryzys wieku średniego. 

Jak podaje portal Yourtango.com, pracownicy portalu randkowego "Victoria Milan" postanowili przeprowadzić ankietę wśród swoich użytkowników. Dzięki niej możemy dowiedzieć się, w jakim wieku kobiety zdradzają najczęściej.

Średni wiek, w którym panie decydują się na skok w bok, to 36,6 lat. Zazwyczaj w granicach 37. roku życia są najbardziej skłonne do zdrady. Jest to jednak uwarunkowane częścią świata, z której pochodzą. 

W Wielkiej Brytanii na zdradę decydują się zazwyczaj kobiety w przedziale wiekowym 25-29 lat. Średnią zawyżają mocno natomiast Hiszpanki oraz Węgierki. Na Półwyspie Iberyjskim mężów zdradzają kobiety w wieku 40-44 lat. Na Węgrzech natomiast są to panie w przedziale wiekowym 45-49 lat. 

Badanie wykazało także, ile lat po ślubie jesteśmy bardziej skłonne do zdrady. Zazwyczaj dzieje się tak 7 lat po złożeniu przysięgi. 

Zobacz także: Zdrada bez seksu? To możliwe. Zobacz, jak facet może cię oszukiwać

Dlaczego kobiety zdradzają?

W tej sytuacji warto zadać sobie pytanie, dlaczego kobiety decydują się na zdradę partnera i to właśnie w tym okresie. Wątpliwości postanowił wyjaśnić Sigurd Vedal, założyciel portalu "Victoria Milan". 

Być może ich mężowie nie poświęcają im uwagi i nie okazują szacunku, na który zasługują. Możliwe, że nadal kochają swoich partnerów, ale wygasła już między nimi chemia - powiedział.

Z pewnością problemy w związku są główną przyczyną, przez którą ludzie decydują się na zdradę. Niezależnie od ich płci. 

Zobacz także: Dlaczego mężczyźni zdradzają? To może cię zaskoczyć

Zdrada bywa okrutna i trudno ją wybaczyć. Okazuje się, że może się przytrafić nawet w najlepszych związkach. 

Źródło: Yourtango.com