Zamknij

Jeśli partner robi choć jedną z tych 6 rzeczy, to znak, że czas się rozstać

Agnieszka Moczyróg
13.07.2017 13:10
Para
fot. Pixabay

Okazuje się, że zdrada wcale nie jest najczęstszą przyczyną zerwania. 

Portal indy100.com zebrał wypowiedzi internautów, którzy w serwisie Reddit.com zdradzili, jakie sytuacje doprowadziły do tego, że zdecydowali się zakończyć swój związek. Okazuje się bowiem, że niektórych zachowań partnerów nie powinniśmy, a nawet nie możemy tolerować. 

Wśród wielu wymienianych przez internautów powodów rozstania można wyróżnić sześć, które pojawiały się najczęściej.

Duże dziecko

Okazuje się, że częstym powodem rozstania jest niedojrzałość i nieodpowiedzialność jednego z partnerów. Jedna z internautek przyznała, że dla swojego ukochanego była raczej jak matka, a nie partnerka, a taka sytuacja nigdy nie powinna mieć miejsca i nikt nie powinien pozwolić, aby ktokolwiek go niańczył.

Pamiętam, że pewnego dnia obudziłam się i zdałam sobie sprawę, że nie byłam jego dziewczyną, a matką. Rzuciłam go tego dnia i nawet nie płakałam. Bardzo mi ulżyło - napisała internautka, a jej wypowiedź przytacza Indy100.com. 

Denerwujący przyjaciele

Niektórzy mówią, że przyjaciół partnera nie trzeba lubić, ale trzeba ich tolerować. Nie wszyscy są jednak tego zdania. Internauci twierdzą, że jeśli na linii partner - przyjaciele zgrzyta, należy uciekać. Ich zdaniem brak porozumienia z przyjaciółmi partnera, niczego dobrego nie wróży. Może nawet oznaczać, że ty i twój partner nie jesteście dla siebie stworzeni.

Wyczerpany? Uciekaj

Jeśli choć przez chwilę będąc w związku poczułeś się wykorzystywany, a przez to często wyczerpany psychicznie, zdaniem internautów nie powinieneś tego ciągnąć. Nikt bowiem nie zasługuje na takie traktowanie. Jeśli partner nie rozumie, że postępuje źle to znak, że na ciebie nie zasługuje.

giphy-downsized (36)

Brak zaufania

O tym, że związek bez zaufania nie ma przyszłości, chyba nikogo nie trzeba przekonywać. I choć możemy starać się tolerować awantury i podejrzliwość partnera, nic dobrego z tego nie wyniknie. Czasem więc lepiej od razu odwrócić się na pięcie i pójść w swoją stronę. Tak jak to zrobiła jedna z internautek.

Krzyczał na mnie i oskarżał o zdradę, bo znalazł męskie włosy na desce sedesowej. To były włosy psa. Nie wierzył mi nawet wtedy, gdy wzięłam psa i porównałam jego sierść z włosami, które znalazł - napisała internautka. 

Dziwne zachowania

Niektórzy jednak nie muszą mieć bardzo poważnego powodu, żeby zakończyć związek. Są tacy, którym wystarczy, że ich partner od czasu do czasu zachowuje się dziwnie i niezrozumiale. 

Jednemu z internautów czerwona lampka zapaliła się w momencie, gdy jego partnerka próbowała kopnąć gołębia. Na szczęście nie udało jej się, a w zamian zaliczyła spektakularny upadek. Inny z kolei przypomina sytuację, gdy partnerka oskarżyła go, że próbuje ją otruć wpuszczając do kubka z kawą karalucha. 

Kelner? Bądź miły

Jak zauważają internauci, to rada dla wszystkich, którzy dopiero zaczynają randkować. Wybierając się do restauracji warto zwrócić uwagę, jak partner zachowuje się w stosunku do kelnera. Jeśli jest niegrzeczny - uciekaj. To tylko świadczy o jego charakterze i nie ma co ukrywać - parszywym charakterze.