Zamknij

Jeśli mężczyzna chce więcej seksu to znak, że może mieć kochankę. Seksuolog nie pozostawia złudzeń

Agnieszka Moczyróg
16.03.2017 15:35
Para w łóżku
fot. East News

Nie zawsze zwiększona aktywność seksualna partnera to powód do radości. 

Jeśli mężczyzna chce kochać się częściej niż zwykle, to znak, że może mieć romans. 

Co zrobić, gdy mężczyzna ma większe zapotrzebowanie na seks? Można się cieszyć, albo zacząć niepokoić. Kiedy jeszcze dodatkowo zaczyna bardziej dbać o siebie, częściej odwiedzając siłownię, być może czas wynająć detektywa. I choć brzmi to niezbyt optymistycznie, powodów dla których mężczyzna domaga się częstszego seksu może być naprawdę wiele. Jednym z nich jest właśnie romans. 

Profesor Zbigniew Lew-Starowicz w programie "Dobry seks" zdradza, co może kryć się za zwiększeniem libido u mężczyzny. Seksuolog ma trzy możliwe scenariusze, a jeden z nich może być naprawdę przykry dla kobiety. 

Jak zauważa profesor, umiarkowana aktywność sportowa zwiększa poziom testosteronu i poziom libido. Jeśli więc mężczyzna zaczął uprawiać sport i zdecydowanie częściej niż do tej pory ma ochotę na seks, być może nie ma powodów do zmartwień. 

Druga z możliwości wiążę się z rachunkiem sumienia. Mężczyzna mógł po prostu uznać, że zbyt dużo czasu poświęcał na przykład na pracę, zaniedbując tym samym inne ważne dla niego rzeczy. Postanawia więc przewartościować swoje życie i poświęcić więcej czasu na rzeczy, które zaniedbał, czyli chociażby na seks. 

Skok w bok

Jest jednak i trzecia możliwość, zdecydowanie mniej optymistyczna. Gdy mężczyzna ma większą ochotę na miłosne igraszki, a przy okazji uprawia więcej sportu, może mieć romans

Trzecia możliwość jest taka, że ma kochankę. Po prostu. Wiele kobiet seks traktuje w kategoriach energetycznych. To znaczy, że jeżeli mężczyzna wychodzi z domu na czworakach bo było tyle seksu, że doszło do zenitu jego możliwości, to kobieta leży i czuje się bezpiecznie, bo żadna kobieta już na niego nie zadziała. Nieprawda, bo zadziała. Bo sam fakt inności spowoduje, że on jak feniks z popiołów powstanie i będzie miał nowe siły. Więc dlatego paradoksalnie ci mężczyźni, którzy mają romans, mogą też mieć zwiększone libido, żeby wystarczyło im na dwie kobiety - powiedział Zbigniew Lew-Starowicz w programie "Dobry seks" emitowanym na Gazeta.pl. 

Profesor zauważa również, że kobiety to świetne aktorki. Niektóre z nich udają, że mają ochotę na seks i przeważnie odgrywają rolę chętnej. Bo okazywanie wprost, że kobieta poświęca się dla mężczyzny zgadzając się na seks jest swego rodzaju ostentacją. Dla wielu mężczyzn taka postawa jest dość upokarzająca. Gdy dowiedzą się, że ich partnerka udaje, mogą poczuć się urażeni i zrezygnować z seksu. A przynajmniej z seksu właśnie z nią.