Zamknij

Jakim słowem najszybciej zakończyć kłótnię z partnerem? Nie jest to "przepraszam"

23.05.2017 16:02
Guy Richie, Jacqui Ainsley
fot. East News

Ekspert od związków zdradził, co trzeba powiedzieć, kiedy chcemy szybko zakończyć kłótnię z partnerem. 

Jeśli wierzyć ekspertom, pary, które twierdzą, że nigdy się nie kłócą, nie są wcale szczęśliwsze od tych, którym zdarza się to regularnie. Wręcz przeciwnie. W pierwszym przypadku partnerzy często boją się wyrażać złość wprost, przez co dochodzi do zjawiska biernej agresji. Przykład? Partner nie ma najmniejszej ochoty wybrać się z partnerką do jej znajomych, ale nie chce tego przyznać, zgadza się, a potem siedzi całe spotkanie ze skwaszoną miną i się nie odzywa.

Tajemnicą udanej relacji jest to, by kłócić się dobrze. Tak, by wymiana zdań była podstawą do oczyszczającej rozmowy, a nie okazją do wzajemnego ranienia się. Magazyn "Buisness Insider" zapytał eksperta od relacji międzyludzkich o to, co powiedzieć, by szybko zakończyć kłótnie i nie doprowadzić do poważnego konfliktu. Jego zdaniem słowem, które przyniesie taki efekt nie jest wcale "przepraszam", ale..."au!".

giphy

Jak zakończyć kłótnię z partnerem?

Zasadniczo chodzi o to, by nie przerzucać się z partnerem złośliwymi uwagami i nie dążyć do "wygrania" dyskusji, ale przyznać, że słowa partnera nas zabolały. Ekspert podkreśla, że w kłótniach posiłkujemy się wiedzą o partnerze - zdajemy sobie doskonale sprawę z tego, co powiedzieć, żeby zabolało najmocniej. Takiej właśnie strategi - jego zdaniem - należy unikać. 

W takiej sytuacji z całych sił chcemy odkrzyknąć coś jeszcze gorszego, by drugą stronę bolało jeszcze mocniej. To błąd. Musisz wtedy powiedzieć: Au, to bolało. Nie wiem, czy chciałeś mnie skrzywdzić, ale jeśli tak, to właśnie ci się to udało - tłumaczy.

Ekspert twierdzi, że takie postawienie sprawy może wytrącić na moment partnera z równowagi, ale póżniej zacznie nas atakować twierdząc, że musiał tak zareagować na wszystkie złe rzeczy, które my mu powiedzieliśmy. Co wtedy?

Tak, masz rację. Teraz jest mi przykro i żałuję, że to zrobiłem - taką odpowiedź poleca ekspert. 

Reasumując: najlepszym sposobem na zakończenie kłótni jest pokazanie swojej wrażliwej strony. Czy to zgadza się z waszymi doświadczeniami? 

tumblr_odis57CLRQ1sj069ao1_500
Zagłosuj

Często kłócicie się z partnerem/partnerką?

Liczba głosów: