Zamknij

Mężczyźni też miewają kompleksy. Do tych nigdy się nie przyznają

12.04.2021 12:38
Mężczyzna z kompleksami przegląda się w lustrze
fot. Shutterstock

Choć wydawać się może, że głównie kobiety mają kompleksy, wielu mężczyzn również narzeka na swoje niedoskonałości. Nie powiedzą jednak o tym głośno.

Każdy człowiek miewa kompleksy. Choć w większości na swój wygląd narzekają kobiety, również panowie mogą mieć problem z poszczególnymi elementami swojego ciała. Wielu z nich na co dzień próbuje uporać się ze słabościami, ale jak to faceci - nigdy się do nich nie przyznają. Zobaczcie, jakie są najpopularniejsze kompleksy mężczyzn, o których wstydzą się powiedzieć. Sprawdźcie też, dlaczego tak się dzieje. 

Zobacz także: Sekrety mężczyzn, do których nigdy się nie przyznają. Wstydzą się je zdradzić kobiecie

Jakie są kompleksy mężczyzn? Do tych się nie przyznają

Portal Allwomenstalk.com przeanalizował problemy, z jakimi zmagają się mężczyźni. Okazuje się, że większość z nich skarży się na tych 7 rzeczy. Za punkt honoru stawiają sobie jednak to, żeby nie przyznać się do swoich słabości kobiecie.

1. Brzuch

Kobiety wzdychają do umięśnionych mężczyzn, którzy mają wyraźnie zarysowany sześciopak. To właśnie on dla wielu pań jest wyznacznikiem "seksownych mężczyzn". Swoją muskulaturą chętnie chwalą się aktorzy, modele, a nawet sportowcy. Niestety nie wszyscy mężczyźni są w stanie osiągnąć taką sylwetkę. To nie znaczy wcale, że o siebie nie dbają i również nie są seksowni. Oni jednak próbują za wszelką cenę dorównać "ideałom męskości". 

2. Włosy

Wielu panów ma problemy ze swoimi włosami. Jednym za bardzo się kręcą, innym po prostu wypadają. Właśnie łysienie jest najpopularniejszym męskim kompleksem. Stąd popularność takich zabiegów jak przeszczep włosów. Niektórzy golą się na łyso, żeby tylko nie przyznać się do swojej "słabości". Jest jednak wielu mężczyzn, którzy udowadniają, że łysienie również może być seksowne - chociażby książę William czy Bruce Willis. 

3. Sportowy duch

Nie wszyscy mężczyźni muszą interesować się sportem, a tym bardziej nadawać się do jego uprawiania. Dlatego ci, którym daleko do atletycznych wyczynów, będą próbowali za wszelką cenę udowadniać swoją męskość, np. grając w FIFĘ. Nie ma w tym oczywiście nic złego, pod warunkiem, że on naprawdę będzie czerpał z tego przyjemność. 

Zobacz także: 5 rzeczy, które sprawiają, że każdy mężczyzna jest seksowny

4. Brak odpowiednich umiejętności

Chodzi o wszystkie typowo "męskie" zajęcia. Nie wszyscy muszą potrafić naprawić kran czy pralkę. My to rozumiemy, ale panowie stawiają sobie takie zadania za punkt honoru. To właśnie dzięki nim mogą nam udowodnić swoją męskość i opiekuńczość. Dlatego nigdy nie przyznają się do tego, że czegoś nie potrafią. To nic, że po ich naprawach zazwyczaj po kryjomu trzeba wezwać hydraulika. 

5. Ilość partnerek

Nic tak nie podbudowuje męskiego ego jak ilość byłych partnerek. I choć idealna liczba nie istnieje, oni mogą uważać się za bardziej lub mniej atrakcyjnych, w zależności od tego, ile podbojów mieli w przeszłości. Do tego dochodzi także zainteresowanie ze strony innych kobiet. Nie zdziw się więc, gdy twój partner będzie unosił się pod sufitem po komplemencie od swojej koleżanki. 

6. Rozmiar penisa

Tego punktu nie mogło zabraknąć na naszej liście. Większość mężczyzn nie jest zadowolona z wielkości swojego członka. Wydaje im się bowiem, że ma on sporo wspólnego z tym, jak radzą sobie w sypialni, choć od dawna wiadomo, że wielkość w gruncie rzeczy nie ma aż takiego znaczenia. 

7. Rzeczy, które posiadają

Panowie uwielbiają porównywać się do innych. Zwłaszcza pod względem posiadanych rzeczy. Najlepszy samochód, telefon, markowe buty i ubrania - wszystko to może być przyczyną ich zadowolenia z siebie lub właśnie kompleksów. 

Zobacz także: Właśnie to robią faceci, gdy myślą, że nie patrzymy. Nigdy się do tego nie przyznają

Oto 10 najseksowniejszych mężczyzn 2020 roku. Każdy z nich jest przystojny, ale w ich przypadku nie tylko wygląd się liczy.