Zamknij

Jaki makijaż u kobiet najbardziej podoba się mężczyznom? Zaskakujące wyniki badań!

22.10.2020 09:10
makijaż
fot. Shutterstock

Okazuje się, że w kwestii kobiecego makijażu mężczyźni mają zupełnie inne zdanie niż większość kobiet.

My, kobiety, uwielbiamy eksperymentować z makijażami i nowymi kolorowymi kosmetykami. Co roku królują nowe trendy, które chętnie testujemy, by podkreślić to, co mamy w sobie najlepsze. Ale czy mężczyźni mają podobne zdanie w kwestii wybieranego przez nas makijażu? Użytkownicy pewnego portalu przeprowadzili sondę, by sprawdzić, jaki makeup u kobiet najbardziej podoba się facetom.

Jaki kobiecy makijaż najbardziej podoba się mężczyznom?

Wiele z nas codziennie nakłada makijaż sądząc, że w takiej wersji będzie wyglądać atrakcyjniej. Jednak okazuje się, że niektóre nasze wybory zdaniem mężczyzn "robią" nam więcej krzywdy niż pożytku.

Na forum internetowym Reddit zamieszczono pytanie na temat ulubionego kobiecego makijażu według mężczyzn. Anonimowi użytkownicy rozpisywali się na temat tego, co lubią, a co im w naszym makijażu najbardziej przeszkadza. Wyniki mogą was zaskoczyć!

Z ich odpowiedzi wynika, że nie lubią, kiedy kobieta nie stara się za wszelką cenę ukryć niedoskonałości. Ich zdaniem znacznie lepiej wyglądają zaczerwienienia na twarzy niż gruba warstwa podkładu i pudru. Ponadto faceci nie znoszą efektu maski.

Panowie podkreślili też, że kobiety powinny skupić się na odpowiedniej pielęgnacji (oczyszczaniu, nawilżaniu cery), a nie na nakładaniu na twarz kolorowych kosmetyków. Jak twierdzą, najgorzej wygląda skóra zaniedbana.

W kwestii podkreślania ust mężczyźni byli zgodni. Według użytkowników portalu najlepiej wyglądają naturalne usta. Ich zdaniem nie powinnyśmy optycznie powiększać cih za pomocą konturówki, bo w ich oczach wygląda to nieestetycznie i nienaturalnie.

Zgadzacie się ze zdaniem mężczyzn?

Chciałabyś mieć dziecko, ale zastanawiasz się, czy twój partner jest na to gotowy? Możesz to sprawdzić w naszym quizie!

Niemowlak
Rozwiąż quiz

Czy twój partner gotowy jest na dziecko?

Niemowlak

Jak twój partner czuje się w towarzystwie dzieci?