Zamknij

Zdrada poprawia relacje w związku? Najnowsze wyniki badań są zaskakujące

04.11.2021 13:22

Do tej pory wszystkim wydawało się, że zdrada rujnuje związki. Nowe wyniki badań pokazują, że może być zupełnie odwrotnie.

Jak zdrada wpływa na związek? Okazuje się, że ma sporo plusów
fot. Shutterstock

Jeden z portali randkowych przeprowadził zaskakujące badania, które mogą na zawsze zmienić nasze postrzeganie relacji małżeńskich. Udowadniają one m.in., że mężczyźni mają inne podejście do zdrady niż kobiety, ale o tym wiemy nie od dziś. Z raportu wynika jednak także, że zdrada może mieć pozytywny wpływ na związek. Co ciekawe, badania wykazały również, że to właśnie szczęśliwi partnerzy zdradzają najczęściej. Zaskoczeni? Zobaczcie, z czego wynikają te wnioski.

Zobacz także: Naukowcy odkryli prawdziwą przyczynę zdrady. Za wszystko odpowiedzialna jest "matka natura"

Szczęśliwi małżonkowie zdradzają częściej

Jak podaje portal thesun.co.uk, badania dotyczące zdrady w związku zostały przeprowadzone przez serwis randkowy Illicit Encounters. Ich wyniki były zaskakujące. 

Udział w eksperymencie wzięło 2000 osób, które przyznały się do zdrady partnera. Aż 71% kobiet, które zdradziły swoich ukochanych, twierdzi, że nadal pozostaje w szczęśliwym związku małżeńskim. W przypadku panów ten współczynnik wynosi 63%. 

Zdradzający nie chcą zostawiać swoich partnerów, po prostu potrzebują nieco więcej pikanterii w swoim życiu - powiedziała Jessica Leoni z serwisu randkowego. 

Okazuje się, że podobnie sprawa ma się w przypadku poprawienia związku. Choć może to zaskoczyć wiele osób, badania wykazały, że zdrada ma pozytywny wpływ na relacje między małżonkami.

Zobacz także: Zdrada bez seksu? To możliwe. Zobacz, jak facet może cię oszukiwać

Jak zdrada wpływa na związek? Okazuje się, że ma sporo plusów

Głównie mężczyźni uważają, że zdrada wpłynęła pozytywnie na ich relacje z żonami. Przyznało się do tego aż 81% przebadanych panów. Kobiety jednak nie pozostały im dłużne. Aż 72% pań uważa, że ich zdrada doprowadziła do poprawy ich życia małżeńskiego. 

Niezależnie od płci badani byli jednak zgodni w jednej kwestii - choć sami dopuścili się zdrady, nie są skłonni wybaczyć oszustwa swojemu partnerowi. Aż 94% ankietowanych wściekłoby się wówczas na swojego małżonka. 

Zobacz także: Tiktokerka ujawnia znaki świadczące o zdradach jej męża. Ostrzega przed tym inne kobiety

loader
Brad Pitt w smokingu i Jennifer Aniston w białej sukience na czerwonym dywanie w Cannes
9 Zobacz galerię
fot. P LAPOIRIE / Rex Features/EAST NEWS

Źródło: thesun.co.uk