Zamknij

Sztuczki umysłu, dzięki którym zdobędziesz każdego faceta. Będzie tobą zafascynowany

05.03.2021 14:36
Para szczęśliwa uśmiecha się do siebie na ulicy
fot. Shutterstock

Każda z nas ma jakieś swoje sztuczki na to, żeby zdobyć faceta. Psycholodzy udowadniają jednak, że to te rzeczy działają na mężczyzn najbardziej.

Każda z nas chciałaby poznać sekret, jak zdobyć serce mężczyzny. Niektórym kobietom przychodzi to bez problemu, inne natomiast radzą sobie z tym znacznie gorzej. I choć nie ma jednego złotego środka, okazuje się, że istnieją triki psychologiczne, dzięki którym jesteśmy w stanie z łatwością zauroczyć faceta. Psycholodzy twierdzą, że mężczyźni nie są w stanie oprzeć się tego typu sztuczkom umysłu. Jeżeli zatem zastanawiacie się, jak podbić serce obiektu waszych westchnień, koniecznie zdecydujcie się na przynajmniej jedną z tych rzeczy.

Zobacz także: Po czym poznać, że kobieta interesuje się facetem? Wystarczy spojrzeć na mowę jej ciała

Jak zdobyć faceta? Dzięki tym sztuczkom psychologicznym to łatwizna

Chęć zwrócenia uwagi jakiegoś mężczyzny może przynieść odwrotne skutki, jeżeli nie mamy pojęcia, jak zrobić to umiejętnie. Możemy nawet zdawać sobie sprawę z tego, co na niego działa, ale nie do końca wiemy, jak wprowadzić to w życie. 

Portal Yourtango.com wskazuje, co trzeba zrobić, żeby zdobyć serce każdego faceta. Okazuje się, że nie jest to aż tak trudne. 

1. Poproś o pomoc

To może być pomoc przy pękniętej rurze, ale też prośba o wyświadczenie jakiejś przysługi np. podwiezienie do domu. Mężczyźni lubią czuć się potrzebni i poszukują kobiet, którym mogą pomóc. Jeżeli dasz się w czymś wyręczyć, z pewnością go zauroczysz. Nawet silne kobiety niekiedy potrzebują pomocy. 

2. Pochwal go od czasu do czasu

Mówi się, że to kobiety wymagają komplementów, a w rzeczywistości jest zupełnie odwrotnie. Na nas tego typu słówka już dawno przestały robić wrażenie, zwłaszcza że chcemy być niezależne. Panowie natomiast czują się docenieni, gdy ktoś zauważa ich nową koszulkę lub poświęcenie dla jakiejś sprawy. 

3. Przyciągnij jego wzrok

Nic tak nie łączy ludzi jak kontakt wzrokowy. Spojrzenia mogą wyrażać więcej niż tysiąc słów. Bywają ponętne oraz czarujące i właśnie to jest jedną z największych broni kobiet, które chcą zdobyć serce obiektów swoich westchnień. A panowie dzięki temu nie potrafią im się oprzeć. 

Zobacz także: Istnieją różne rodzaje pocałunków. Każdy z nich ma wyjątkowe znaczenie

4. Wymawiaj jego imię

To jest bardzo ciekawe zjawisko. Psycholodzy twierdzą bowiem, że moment, gdy ktoś wypowiada nasze imię, sprawia, że podbudowuje nasze ego. Gdy natomiast czujemy się w ten sposób docenieni, osoba, która to sprawiła, automatycznie staje się atrakcyjniejsza w naszych oczach. 

5. Naśladuj jego gesty

Odzwierciedlanie jego gestów może stać się znakiem, że jesteśmy zainteresowani jego osobą. Dlatego, gdy on kieruje się w twoją stronę, zrób to samo. Podobnie jest z odwzajemnieniem jego wzroku, uśmiechu czy dotyku. W ten sposób wywiąże się między wami chemia. 

6. Pokaż, że myślicie podobnie

Warto skupić się też na czymś więcej niż gesty. Mężczyźni wbrew pozorom również zwracają uwagę na inteligencję oraz zainteresowania potencjalnej partnerki. Jeżeli zatem uważasz za atrakcyjne to, o czym mówi, nie bój mu się tego pokazać. I staraj się również w jakiś sposób przedstawić swoje zainteresowania. 

7. Daj mu przestrzeń

Jedną z rzeczy, które mężczyźni doceniają najbardziej, jest wolność. Dlatego warto nie tylko opowiadać o sobie, ale też wysłuchać go i dać mu się wykazać. Przestrzeń to jednak nie tylko pole do rozmowy. Warto też pokazać mu, że mamy życie poza nim. Randki to nie wszystko i nie zawsze musisz być dla niego dostępna. On tym bardziej doceni wtedy wasze spotkania. 

Zobacz także: Kim jest heteroromantyk? Tego typu osoba nie musi być heteroseksualna

Miłość do idola może przerodzić się w jeszcze głębsze uczucie. Zwłaszcza jeżeli nasza ulubiona gwiazda zaczyna je odwzajemniać.