Zamknij

Jak wzbudzić zazdrość? Czy to dobry sposób na zdobycie partnera?

03.04.2021
Aktualizacja: 06.04.2021 15:47
Jak wzbudzić zazdrość w partnerze?
fot. Shutterstock

Zastanawiasz się jak wzbudzić zazdrość w swoim partnerze lub partnerce? Sposobów na to, aby druga strona poczuła choćby lekki niepokój o wasz związek, jest mnóstwo. Warto zadać jednak pytanie - po co chcesz to zrobić? Może to być metoda na stagnację w małżeństwie. Możesz dzięki temu przekonać się, czy drugiej stronie nadal na tobie zależy. Może być to także sposób na wprowadzenie pikanterii w waszym związku.

Wzbudzanie zazdrości w kobiecie to według niektórych mężczyzn idealna recepta na jej zdobycie. Jeśli obiekt twoich westchnień nie traktuje cię jako potencjalnego partnera, ale buduje bardziej towarzyskie relacje, możesz pokazać jej, że jesteś szalenie atrakcyjny dla innych kobiet. Wzbudzając zazdrość, przykujesz jej uwagę. Jak zatem wzbudzić zazdrość w kobiecie, a jak w mężczyźnie? Czy aby na pewno pozwoli to przekonać ją do siebie? 

Zobacz także: Chorobliwa zazdrość w związku - objawy i leczenie

Jak wzbudzić zazdrość? 

Jeśli chcesz dowiedzieć się jak wzbudzić zazdrość, musisz zacząć od tego, żeby zdefiniować to uczucie. Dopiero wtedy, gdy określisz jakie emocje mu towarzyszą, będziesz mógł świadomie zdecydować, czy ich wywołanie jest twoim zamiarem. 

Zazdrość - według psychologii - to rodzaj lęku, podejrzliwości lub strachu, że możemy coś lub kogoś utracić. Towarzyszy mu także poczucie bycia gorszym i jednoczesna niechęć do rywala. Tak naprawdę człowiek posiada predyspozycje do bycia zazdrosnym już chwili narodzin. Jest to uczucie całkowicie normalne, a co więcej - jest nam potrzebne. Ważne jedynie, aby nie przekroczyć granicy, za którą pojawia się szkodzenie innym lub samemu sobie. Według psychologów zazdrość zawsze aktywuje jakieś wspomnienia lub traumy z przeszłości. W zależności od tego, jak silne były to doświadczenia, tak też radzimy sobie z zazdrością.  

Miłość, która opiera się na szczerości i zaufaniu, jest także pełna pokus. Tylko w ich świetle prawdziwego znaczenia nabiera wierność w związku. To właśnie pokusy, ich wizja i namacalność są głównym powodem zazdrości. Trzeba jednak postawić sprawę jasno - pojawią się i pojawiać będą się one zawsze. To, czym im ulegniemy, czy też nie, to już zupełnie inna sprawa. Zazdrość partnera nie ma na nasze decyzje żadnego wpływu. 

Zobacz także: Miałaś sen o zazdrości? Koniecznie sprawdź, co to oznacza!

Jak wzbudzić zazdrość - kilka praktycznych wskazówek 

Szukasz pomysłu na to, jak wzbudzić zazdrość w kobiecie? Nie wiesz jakiej metody użyć i jak wzbudzić zazdrość w mężu? Oto kilka prostych, ale niezwykle skutecznych metod, które spowodują, że twoja partnerka lub partner z niepewnością spojrzy na waszą reakcję. 

Zmień coś w swoim wyglądzie 

Radykalne cięcie, mocniejszy makijaż, starannie dobrana koszula i krawat do pracy - to zawsze budzi podejrzenie. Jeśli między wierszami wspomnisz o nowym współpracowniku lub kilkakrotnie wtrącisz w rozmowie anegdotę z jego lub jej udziałem - efekt gwarantowany. 

Przerwij rozmowę telefoniczną, kiedy pojawi się w pobliżu 

Nie wiesz, jak wzbudzić zazdrość w chłopaku? Przerwij dwuznacznie rozmowę telefoniczną wtedy, gdy wejdzie do pokoju, w którym się znajdujesz. Na pytanie o powód przerwania wystarczy odpowiedzieć, że nie było to nic ważnego. To z pewnością wzbudzi w nim jeszcze większą ciekawość i w konsekwencji zazdrość. 

SMS-y - pisz, odczytuj i kasuj 

Krótkie wiadomości tekstowe są idealnym narzędziem do wzbudzania zazdrości. Możesz poprosić o pomoc swoją przyjaciółkę. Nie musicie pisać o niczym nieprzyzwoitym, wystarczą krótkie pytania, życzenia dobrego dnia lub kolorowych snów. Pamiętaj, aby część tych wiadomości kasować - najlepiej takich, które ewidentnie zawierają istotny fragment rozmowy. Jeśli twój partner lub partnerka postanowi ukradkiem przejrzeć twój telefon, takie wiadomości i skasowane części dłuższej wymiany zdań przykują szczególną uwagę.  

Zobacz także: Co zrobić, aby facet za tobą zatęsknił? Poznaj 5 sprawdzonych trików!

Wyjdź czasem bez swojej drugiej połowy 

Wyjście do klubu bez chłopaka lub dziewczyny pod pretekstem spotkania z przyjaciółkami bądź z kumplami na mecz zawsze wzbudza lekki niepokój. Chcesz podkręcić to uczucie? Ubierz się wyjątkowo i rzuć na do widzenia, że nie wiesz kiedy wrócisz i żeby nie czekał na ciebie. Nie zdziw się, jeżeli zazdrosny partner pojawi się w tym samym miejscu, twierdząc, że to zbieg okoliczności. 

Zdjęcia i dwuznaczne komentarze na portalach społecznościowych 

Jeśli posiadasz profil na którymś z portali społecznościowych, to masz ogromne pole manewru, aby wzbudzać zazdrość w swojej drugiej połowie. Dodaj zdjęcie z dwiema filiżankami kawy, oznacz spotkanie z przystojnym, dawno niewidzianym znajomym, umieść komentarz pod postem dawnej sympatii. Takie proste triki potrafią zdziałać cuda. 

Nie pozwól, aby druga strona czegokolwiek się domyślała 

To podstawa wzbudzania zazdrości. Wszystkie twoje działania muszą być naturalne i nie wskazywać na to, że chcesz nimi coś osiągnąć. Strój się, rozmawiaj z przystojnymi mężczyznami, flirtuj w pracy, umieszczaj dwuznaczne zdjęcia na profilu na portalach społecznościowych - ważne, aby robić to „od niechcenia”. Im mocniej dasz po sobie poznać, że chcesz wzbudzić zazdrość, tym bardziej odwrotny osiągniesz efekt. 

Zobacz także: Ciche dni w związku - jak radzić sobie z długotrwałym milczeniem?

Jak wzbudzić zainteresowanie u dziewczyny? Czy zazdrość to dobry sposób? 

Używasz wielu sztuczek, aby wywołać uczucie zazdrości tylko po to, by wzbudzić zainteresowanie u dziewczyny? Zastanów się, czy to aby na pewno dobry sposób. Dużo lepszym pomysłem jest pokazanie jej co was łączy - wspólne pasje, zainteresowania, a może oboje jesteście wegetarianami? Jeśli tych łączących was punktów nie ma zbyt wiele, a ty koniecznie chcesz sobą zainteresować dziewczynę, postaraj się poznać jej sposób życia. A jak przekonać do siebie dziewczynę, jeśli wasza znajomość nie zaczęła się najlepiej? Pokaż jej swoim zachowaniem, że się zmieniłeś. Udowodnij, że zależy ci na niej i chcesz budować z nią szczery związek. Pamiętaj, każdy zasługuje na drugą szansę.