Zamknij

Jakie podejście do zdrady mają mężczyźni? Tego zachowania nie uznają za "skok w bok"

28.11.2018 15:42
Kobieta i mężczyzna pocałunek
fot. Shutterstock

Najnowsze badania pokazują niepokojące rezultaty. 

Stworzenie szczęśliwego związku wymaga od partnerów nie tylko prawdziwej miłości, ale także poświęcenia i zaangażowania. Bez tych wszystkich elementów nie można sprawić, że relacja z drugą osobą będzie zdrowa i szczęśliwa. Największym zagrożeniem dla związku jest oczywiście zdrada, która potrafi podstępem wkraść się między dwoje ludzi i zniszczyć wszystko to, co wspólnie budowali przez lata. Co więcej, zdrada destrukcyjnie wpływa nie tylko na relacje, ale także na osobę, która została nią dotknięta. Sprawia, że trudno ponownie zaufać i powierzyć swoje serce obcej osobie. 

Wielu naukowców od lat zastanawia się nad tym, skąd biorą się zdrady i dlaczego jedni ludzie są bardziej do nich skłonni niż inni. Tym razem specjaliści postanowili sprawdzić, jak do zdrady podchodzą mężczyźni, a jak kobiety. 

Jak zdradę postrzegają mężczyźni? 

BBC Radio 5 Live postanowiło przeprowadzić ankietę i sprawdzić, jakie podejście do zdrady mają mężczyźni, a jakie mają kobiety. W analizie wzięło udział ponad 2000 Brytyjczyków, którzy ukończyli już 18 lat. Do jakich wniosków doszli organizatorzy ankiety? Okazało się, że mężczyźni nieco inaczej postrzegają zdradę i uważają, że mogą pozwolić sobie na znacznie więcej i wciąż nie będzie to "skokiem w bok".

Okazało się, że ponad połowa pytanych mężczyzn przyznała, że nie uważa, aby całowanie innej kobiety niż partnerka było zdradą. Kobiety oczywiście mają odmienne zdanie na ten temat. 75 procent zdecydowanie powiedziało, że pocałunek to również forma zdrady. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku cyberseksu, który dla panów jest jedynie niewinną zabawą. Inaczej widzą to kobiety. 

Co na temat ankiety mówią specjaliści? Terapeuta par James Preece przyznaje, że kwestie podejścia do zdrady zależą od szerokiego pojmowania intymności. Potwierdza jednak, że takie zachowania oznaczają najczęściej problemy w związku. 

Niezależnie od płci, jeśli całujesz inną osobę i nie uważasz tego za zdradę, oznacza to, że nie darzysz swojego partnera ani relacji, w której jesteś szacunkiem. A jeśli nie dbasz o to, jak twój partner zareaguje na taką sytuację – być może jesteś z niewłaściwą osobą - powiedział dla Independent.co.uk.

Większość uczestników (91 proc.) przyznało oczywiście, że seks z inną osobą niż partner jest zdradą, jednak tylko 40 proc. ankietowanych twierdzi, że szukanie znajomości w aplikacji randkowej to coś złego.

A wy, co sądzicie o zdradzie? 

Bądź na bieżąco. Polub fanpage Chillizet na Facebooku!

Zagłosuj

Czy wybaczylibyście zdradę partnerowi?

Liczba głosów:

Nie wiesz czy partner lub partnerka dopuścili się zdrady? Ten materac sprawdzi to za ciebie: