Zamknij

Jak wybrać odpowiedniego partnera na całe życie? Te błędy popełniamy najczęściej

Anna Respondek
29.08.2017 13:18
Para
fot. Pexels

Można się mylić w wielu kwestiach, jednak podczas wyboru partnera życiowego lepiej nie popełnić błędu.

Według statystyk, osoba, z którą decydujemy się spędzić resztę życia, będzie towarzyszyła nam w ponad dwudziestu tysiącach posiłków, wyjedzie z nami co najmniej sto razy na wakacje i będzie przy naszym boku przynajmniej kilkadziesiąt lat. 

Te liczby robią wrażenie, prawda? Dlatego warto postarać się i wybrać odpowiedniego partnera życiowego, przy którym będziemy szczęśliwi dłużej niż tylko "przez chwilkę". Jak to zrobić? Najlepiej unikając błędów, o których piszą dziennikarze Waitbutwhy.com

giphy-downsized (100)

Sami nie wiemy, czego chcemy

Nasze oczekiwania zmieniają się w trakcie życia i trwania związku. Jak pokazują badania, to, czego oczekujemy od relacji, kiedy jesteśmy singlami, różni się od tego, czego oczekujemy będąc już w związku. Pewne doświadczenie przeprowadzone na uczestnikach szybkich randek udowodniło, że ich preferencje dotyczące przyszłych partnerów, o które zostali zapytani, różniły się od tego, czego pragnęli w rzeczywistości.

Nie ma w tym niczego dziwnego, ponieważ znamy się tyle, na ile nas sprawdzono. Jednak rzadko kiedy mamy okazję być w kilku poważnych związkach, zanim podejmiemy tą najważniejszą decyzję. Dlatego właśnie przede wszystkim powinniśmy poznać samych siebie i zdecydować, co jest dla nas najistotniejsze. 

giphy-downsized (99)

Słuchamy złych rad

Zazwyczaj kiedy chcemy zrobić coś właściwie, najpierw się do tego przygotowujemy, pobieramy odpowiednią naukę. Jednak czy można nauczyć się, jak być w związku i jak stać się "idealnym" partnerem. Istnieje wiele porad na ten temat, jednak społeczeństwo uważa, że korzystanie z nich sprawia, że zamiast słuchać serca i zdać się na los, stajemy się robotami. Nie ma nic złego w skorzystaniu ze specjalistycznej pomocy, również w tym temacie. 

Starsi ludzie nie rozumieją, jak można spotkać "miłość swojego życia" w sieci. Dlatego wielu ludzi wstydzi się przyznać, że randkują online. Niektórzy, ze względu na bariery społeczne, nie decydują się na założenie sobie konta na tego typu portalach. Świat się zmienia i należy iść z duchem czasu, szybkie randki mogą nam pomóc poznać własne pragnienia, które wpłyną pozytywnie na powodzenie przyszłej relacji. 

Ostatnią rzeczą, którą społeczeństwo na nas wymusza, jest wczesne wyjście za mąż. "Zrób to, zanim będzie za późno", jednak co to znaczy za późno? Presja, którą odczuwamy, często popycha nas do złych wyborów.

giphy-downsized (98)

Zegar biologiczny nie jest naszym przyjacielem

Niestety, okazuje się, że nasze organizmy są przeciwko nam. Kiedy poznajemy nową osobę i zaczynamy coś do niej czuć, nasz mózg przechodzi przez trzy stany: pożądanie, zakochanie i przywiązanie. Nie wpływa to dobrze na podejmowanie logicznych decyzji. Dlatego warto czasem nie słuchać serca i ochłonąć, zanim zrobi się coś, czego będzie się żałowało do końca życia. 

Zgadzacie się z tymi stwierdzeniami? 

giphy-downsized (97)