Zamknij

Myślisz o rozwodzie coraz częściej, ale go nie chcesz? Dzięki temu uratujesz związek

12.02.2021 14:05

Rozwód to dla wielu par ostateczność. Zakochani robią wszystko, żeby go uniknąć. Te rzeczy mogą wam w tym pomóc.

Para kłócąca się i myśląca o rozwodzie
fot. Shutterstock

Związek wymaga nieustannej pracy nad relacją, ale też samym sobą. Żeby miłość przetrwała przez wiele lat, trzeba ją pielęgnować. I należy też nastawić się na to, że nie zawsze będzie sielankowo. Życie przynosi nam bowiem różne niespodzianki, które mogą zepsuć nawet najbardziej udany związek. Wówczas pojawiają się chwile zwątpienia i zaczynamy zastanawiać się nad rozstaniem. Zanim jednak zdecydujecie się na ostateczny krok, jakim jest rozwód, spróbujcie dać sobie szansę. Te rzeczy mogą wam pomóc uratować tę relację.

Zobacz także: Aż 90% rozwodów na świecie ma miejsce przez te 4 rzeczy. Co ciekawe, na liście nie ma zdrady

Jak uratować związek? Porady, dzięki którym unikniesz rozwodu

W związku trzeba chodzić na kompromisy. Nie stworzy się udanej relacji na nieustannym podporządkowywaniu się partnerowi. Istnieje jednak jeszcze kilka innych rzeczy, o które należy zadbać, żeby to uczucie przetrwało.

Jeżeli zależy wam na tej relacji, jednak nachodzą was myśli o rozstaniu, dajcie sobie jeszcze jedną szansę. Wypróbujcie z partnerem te rzeczy. One mogą uratować każdy związek.

1. Porozmawiajcie ze sobą szczerze

Nic tak nie oczyszcza atmosfery jak szczera rozmowa. Żeby wyjaśnić sobie pewne kwestie i dowiedzieć się, jak oboje postrzegacie wspólną przyszłość, musicie się komunikować. Jeżeli od pewnego czasu zaczynacie dusić wszystko w sobie, po prostu to przedyskutujcie. Inaczej nie dojdziecie do porozumienia i ten związek na pewno się rozpadnie. 

2. Pokażcie, że nawzajem szanujecie siebie i swoje zdanie

Nie ma nic gorszego niż brak szacunku w związku. A możecie go ukazywać na wiele sposobów - począwszy od wchodzenia sobie w słowo, skończywszy na obrażaniu siebie nawzajem. Postarajcie się uszanować opinię drugiej osoby i wziąć jej zdanie pod uwagę.

3. Spróbujcie pójść na kompromis

Jeżeli obojgu wam zależy na tej relacji, musicie jakoś się dogadać. A uzyskacie to tylko idąc na kompromis. Oczywiście w poszczególnych przypadkach jedna osoba będzie musiała ustąpić trochę bardziej. Nigdy nie znajdziecie się równo pośrodku. Ale ważne, żebyście rozwiązali problem, który zatrzymał was w miejscu. 

Zobacz także: Twój partner robi te rzeczy? Manipuluje tobą i jest niebezpieczny 

4. Nie porównujcie się do innych

Lubiłeś, gdy mama porównywała cię do innych kolegów z klasy? My też nie. Podobnie jest w związku. Jesteście dwoma odrębnymi jednostkami i nie warto porównywać swojego faceta do męża koleżanki. W ten sposób nigdy nie osiągniesz pełni szczęścia. W końcu zawsze znajdzie się ktoś ładniejszy, milszy, mądrzejszy... A to będzie prowadziło tylko do tego, że zaczniecie nawzajem na siłę się zmieniać. 

5. Skupcie się na drobnych gestach

Związek to nie tylko wspólne mieszkanie i chodzenie na kompromisy. Dla jego przetrwania ważne są czułe gesty. Szybkie spojrzenie i uśmiech w ciągu dnia, pocałunek na dobranoc lub przytulenie na dzień dobry - to niby nie znaczy nic wielkiego, a jednak jest spoiwem łączącym was ze sobą. Nie zapominajcie o tym. 

6. Unikajcie zwrotów, które mogą was zranić

Gdy myślisz o rozwodzie, w kłótni mimochodem możesz rzucić tekst typu: "to się ze mną rozstań". Prowokowanie do tego kroku może skutkować tym, że w końcu tak się stanie. A jeżeli naprawdę tego nie chcesz, dokładnie przemyśl każde słowo, które mówisz nawet w nerwach. Wtedy o wiele łatwiej jest urazić ukochaną osobę. 

7. Postawcie na romantyzm 

Jeżeli zamierzacie postarać się o naprawę tej relacji, koniecznie ustalcie romantyczne zwyczaje, o których oboje będziecie pamiętać. To może być randka raz w tygodniu lub cokolwiek innego, co tylko wpadnie wam do głowy. Dzięki temu będziecie poświęcać czas wyłącznie sobie, a to już duży krok do utrzymania szczęśliwej relacji.

Zobacz także: Wspólny trening może wzmocnić związek. Zobaczcie, jaki ma wpływ na waszą relację

loader

Niektóre pary cieszą się ogromną sympatią fanów. Tak było też z tymi gwiazdami. Nic więc dziwnego, że ich rozstania zakończyły się rozpaczą ludzi na całym świecie.