Zamknij

Jak szybko mówimy "kocham cię"? Sprawdzono, kiedy jest najlepszy moment

Anna Respondek
25.07.2017 15:44
Wyznanie miłości
fot. Pixabay

Jak szybko decydujemy się na wypowiedzenie tych magicznych słów?

Dlaczego tak trudno powiedzieć "kocham cię" do osoby, z którą jesteśmy? Bagaż emocjonalny zawarty w tym krótkim stwierdzeniu zmusza nas do czekania i nieodkrywania się z kartami za szybko. Kiedy jednak następuje już odpowiedni moment, głos zaczyna nam drżeć, a dłonie nieznośnie się pocą. Serwis YouGov.co.uk postanowił przeprowadzić sondę na temat tego, jak szybko decydujemy się na wypowiedzenie tych słów. Wyniki ankiety są zaskakujące. 

Przepytano prawie cztery tysiące ludzi w wieku od 18 do 24 roku życia. Okazało się, że 22 procent ankietowanych czekało od dwóch do trzech miesięcy, aby wyjawić swoje najskrytsze uczucia. Była to najczęściej wybierana odpowiedź. Znaleźli się śmiałkowie (16 procent), którzy już po pierwszym miesiącu powiedzieli "kocham cię". 3 procent badanych nie czekało z wyznaniem nawet tygodnia.

Jeśli chodzi o dalsze statystyki, to 14 procent ankietowanych czekało pół roku, 11 procent powiedziało "I love you" po pół roku, 3 procentom zajęło to dziewięć miesięcy. Znaleźli się również tacy, którzy zdecydowali się wyjawić uczucia po roku, a nawet dwóch latach.

Co ciekawe, około 10 procent młodych ludzi nigdy nie doszło do momentu związku, w którym chciałoby wypowiedzieć te słowa. 

Kocham Cię
fot. EAST NEWS

Czy mówimy "kocham cię" wielu partnerom?

Z wcześniejszych badań YouGov.co.uk wynika, że 61 procent Brytyjczyków deklarowało swoją miłość więcej niż jednej osobie, natomiast 26 procent powiedziało to tylko jednemu partnerowi. 

Bez względu na to, czy często mówi się "kocham cię", czy też traktuje te słowa jako coś wyjątkowego, nie ma jednej dobrej chwili, aby je wypowiedzieć. Nie istnieją żadne naukowe badania, które mogłyby pomóc w podjęciu tej trudnej decyzji.

Deklaracje związane z uczuciami nigdy nie przychodzą z łatwo, dlatego jeśli zmagasz się właśnie z takim problemem, pamiętaj, nie jesteś sam. ;)

giphy-downsized (12)