Zamknij

Umów się z partnerem na związek idealny. Klauzula stylu życia to klucz do sukcesu

22.02.2021 12:19
Para zakochanych ludzi przegląda coś na tablecie
fot. Shutterstock

Wiele par zastanawia się, co zrobić, żeby sielanka w ich związku trwała jak najdłużej. Okazuje się, że pomóc w tym może klauzula stylu życia.

Na początku związku zawsze jest sielankowo, przez co nie myślimy o tym, że przyszłość może okazać się zabójcza dla naszej relacji. Gdy pojawia się w niej rutyna, z dnia na dzień zaczynamy myśleć o rozstaniu. Jest jednak pewien sposób, który może nas przed tym uratować. Gdy tylko wasz związek zacznie się robić poważny, zastanówcie się, co jest dla was ważne i... spiszcie klauzulę stylu życia. Jest to coraz popularniejsza umowa między partnerami. Na czym tak naprawdę polega? Zobaczcie, co musicie wiedzieć na ten temat.

Zobacz także: Tę zmianę w partnerze trudno zauważyć. Uważaj, może świadczyć o końcu związku

Jak stworzyć związek idealny? Pomoże wam w tym klauzula stylu życia

Klauzula stylu życia to pojęcie, które coraz częściej pojawia się w zagranicznych mediach. Oznacza pewną strukturę, na podstawie której będzie funkcjonował związek. 

Tego typu umowę można porównywać do intercyzy, ale nie chodzi w niej o podział majątku. Jej głównym celem jest zagwarantowanie sobie nawzajem komfortu psychicznego

Tak zwane klauzule dotyczące stylu życia mogą obejmować między innymi to, jak często dochodzi do zbliżenia intymnego, jak para spędza czas wolny i jak przez partnerów określane są zasady zdrady - pisze "Daily Mail".

Niekiedy nawet umowa ta obejmuje kary finansowe za jej złamanie. Jak podaje dla przykładu Yourtango.com, Catherine Zeta-Jones dostanie 5 milionów dolarów wynagrodzenia, gdy odkryje, że Michael Douglas ją zdradza.

Według informacji podanych przez "The New York Times" inne nietypowe zapisy, które można znaleźć w tego typu umowach to:

  • zakaz grania na pianinie, 
  • zakaz zmiany fryzury,
  • zakaz przybrania na wadze,
  • gwarancja pewnych pozycji seksualnych.

Wszystko zależy oczywiście od pomysłowości partnerów. Choć niektóre z tych postulatów są naprawdę dziwaczne, odgórne ustalenie konkretnych sposobów na wspólne spędzanie czasu lub poszanowanie ważnych dla nas rzeczy może okazać się zbawienne dla związku. 

Zobacz także: Twój partner robi te rzeczy? Manipuluje tobą i jest niebezpieczny

Wydawać się może, że show-biznes i trwały związek nie idą w parze. Te gwiazdy udowodniły, że może być inaczej.