Zamknij

Tiktokerka podzieliła się techniką, która wymusza zakochanie. To bardzo niebezpieczne

22.09.2021 14:12
Jak sprawić, by ktoś się zakochał? Ta technika z TikToka jest niebezpieczna
fot. Shutterstock

Wydawać się może, że nie da się wymusić na kimś miłości. Ta tiktokerka udowadnia, że może być inaczej, ale jej technika jest bardzo niebezpieczna. 

TikTok pełen jest różnych trików, które mogą pomóc nam w życiu. Wśród nich znajdują się porady urodowe, modowe, kulinarne, ale też... związkowe. Okazuje się, że dzięki TikTokowi można nawet znaleźć miłość. Na niektóre zawarte w aplikacji sztuczki trzeba jednak uważać - są bowiem bardzo niebezpieczne. Właśnie taki jest trik, który ma wymuszać uczucie zakochania się na naszym potencjalnym partnerze. Zdaniem terapeutki, która podzieliła się tą techniką w aplikacji, jest to bardzo toksyczny sposób.

Zobacz także: Skomentowała przystojniakowi post na TikToku, a on przeleciał do niej 1000 km. Dziś są parą

Jak sprawić, by ktoś się zakochał? Ta technika z TikToka jest niebezpieczna

Portal papilot.pl dotarł do filmiku użytkowniczki TikToka o nicku @francescapsychology. Jest to terapeutka, która dzieli się z internautami różnymi technikami uwodzenia. Przed jedną z nich próbuje jednak ich ostrzec.

Chodzi o technikę manipulacyjną, która w skutkach może okazać się podobna do tzw. syndromu sztokholmskiego, kiedy to ofiara przywiązuje się do swojego oprawcy. 

Sprawia, że osoba krzywdzona zaczyna odczuwać przywiązanie do osoby krzywdzącej. Staje się dla niej kimś niezapomnianym - tiktokerka zdradza w swoim filmiku. 

Psychoterapeutka mówi, że chciała podzielić się tą techniką wyłącznie dlatego, żeby ochronić internautów przed takimi zachowaniami. Są one bowiem dość popularne. Zobaczcie, na czym konkretnie polega ta szkodliwa technika manipulacji drugą osobą. 

Zobacz także: Teoria 4 jeźdźców podbija TikToka. Sprawdź, czy twój związek jest udany i trwały

Manipulacja emocjonalna z TikToka w trzech krokach

Sposób na zdobycie serca drugiej osoby, który przedstawiła tiktokerka, polega na naprzemiennym sprawianiu przyjemności i bólu. Składa się z trzech kroków. 

  1. Krok pierwszy polega na dawaniu poczucia przyjemności i utwierdzeniu drugiej osoby w przekonaniu, że zgadzamy się z jej poglądami. 
  2. Drugi krok polega na wycofaniu się z tej relacji i zdystansowaniu - w ten sposób sprawiamy drugiej osobie przykrość i ból. 
  3. Krok trzeci to wielki powrót do zainteresowania potencjalnym partnerem i ponowne sprawianie mu przyjemności. 

Daliście się kiedyś nabrać na takie zachowanie? 

Zobacz także: Negging to niebezpieczne zjawisko randkowe. Może zamydlić wam oczy

Źródło: papilot.pl/TikTok