Zamknij

Jak się odkochać? Poznaj 7 kroków!

03.03.2020 15:50
nieszczęśliwa para
fot. Shutterstock

Jak się odkochać - to pytanie zadaje sobie każda nieszczęśliwie zakochana osoba. Jeżeli całymi dniami rozmyślasz o kimś, kto nie odwzajemnia twoich uczuć, najwyższy czas zacząć pracę nad sobą, by jak najszybciej uwolnić się od myślenia o tej osobie. Podpowiadamy, jak to zrobić krok po kroku.

Nie wiesz, jak się odkochać? Nieszczęśliwa miłość to problem, który przytrafia się większości z nas chociaż raz w życiu. Niezależnie od tego, czy ta druga osoba się odkochała, czy od samego początku nie odwzajemniała twoich uczuć, myślenie o niej nie przyniesie ci nic dobrego.

W takich przypadkach powinieneś porzucić nadzieję o szczęśliwym związku z ukochanym/ukochaną. Jak to zrobić? Poznaj najważniejsze fazy, które doprowadzą cię do przywrócenia emocjonalnej równowagi.

Zobacz także

Jak się odkochać?

Non stop spoglądasz na telefon w nadziei, że w końcu on/ona zadzwoni? Nie możesz spać, bo wciąż myślisz o tej osobie? Czujesz się nieszczęśliwy i nie widzisz sensu w życiu? To typowe symptomy "odstawienia". Zamiast nadal rozpamiętywać wasze spotkania, rozmowy i wspólne chwile, zacznij się wycofywać. Poniżej przedstawiamy 10 kroków, dzięki którym się odkochasz.

1. Racjonalizacja swojego stanu

Spróbuj spojrzeć na swój problem z boku, bez emocji. Zdaj sobie sprawę z tego, co się wydarzyło i przestań idealizować tę osobę - w końcu nikt nie jest idealny. Ponadto przypomnij sobie chwile, w których ona odrzuciła twoje zaloty, by przestać żyć iluzją wspólnego związku.

Zobacz także: Rozwiąż test i sprawdź, czy twój związek jest zdrowy, czy powinniście się rozstać

2. Zaakceptuj tę sytuację

Nie wiesz, jak się odkochać? W czasie kryzysu wiele z nas szuka winy w sobie, co działa jeszcze gorzej na naszą psychikę. Zamiast tego postaraj się zaakceptować to, co się wydarzyło i pogodzić się z zaistniałą sytuacją. Jest to niezbędny krok do tego, by poczuć emocjonalną stabilizację i zamknąć ten rozdział.

3. Przestań interesować się życiem tej osoby

Tuż po rozstaniu nie potrafimy pogodzić się z nagłym urwaniem kontaktu. Wciąż myślimy o tej osobie i zastanawiamy się, co dzieje się w jej życiu.

Sprawdzanie profili w mediach społecznościowych byłego partnera to nałóg, z którym jak najszybciej powinnaś się rozprawić. W innym wypadku wciąż będziesz żyć życiem tej osoby. Jeżeli trudno ci zwalczyć to przyzwyczajenie, usuń go z listy swoich znajomych. Ponadto nie dopytuj o niego waszych wspólnych znajomych. To na pewno nie wyjdzie ci na dobre.

4. Doceń siebie

Zamiast koncentrować się na tej osobie, zajmij się sobą. Zdaj sobie sprawę, że w twoim życiu najważniejszy jest związek z samym sobą. Przede wszystkim doceń siebie. Wypisz na kartce listę swoich mocnych stron, by zdać sobie sprawę, jak wiele masz. Wysokie poczucie własnej wartości to podstawa, by w przyszłości tworzyć zdrowe związki z innymi ludźmi.

Zobacz także: Co widzisz na obrazku? To, co wskażesz jako pierwsze, zdradzi, jaki naprawdę jesteś w związku!

5. Wyznacz sobie nowe cele

Kolejnym etapem jest rozpoczęcie nowego rozdziału. W tym celu niezbędne jest wyznaczenie sobie nowych celów. Jak się odkochać skutecznie? Po prostu zajmij się realizacją marzeń, z którą zwlekałaś od dłuższego czasu. Teraz masz więcej czasu dla siebie i najwyższy czas wykorzystać go na samorozwój. To cię wzmocni psychicznie i da ci satysfakcję. Pomyśl, co chcesz osiągnąć. Zapisz się na zajęcia, siłownię i postaw na siebie.

6. Otaczaj się zaufanymi ludźmi

W trakcie kryzysu nasze otoczenie odgrywa kluczową rolę. Kontakt z zaufanymi ludźmi, którzy chcą dla ciebie jak najlepiej, to podstawa. Spotykaj się z nimi jak najczęściej, zamiast siedzieć w samotności i opłakiwać nieszczęśliwą miłość.

Z którym znakiem zodiaku powinieneś się związać? Sprawdź, kto jest miłością twojego życia! 

Znaki zodiaku: dopasowanie miłosne [QUIZ]
Rozwiąż quiz

Lew, Ryby, a może Wodnik? Sprawdź, który znak zodiaku jest miłością twojego życia!

Znaki zodiaku: dopasowanie miłosne [QUIZ]

W którym kwartale wypada data twoich urodzin?