Zamknij

Jak się całować z chłopakiem i dziewczyną? Kilka prostych kroków

31.07.2019
Aktualizacja: 13.11.2019 15:50

Jak się całować, żeby sprawić przyjemność sobie i partnerowi? Jeśli jeszcze nie poznaliście technik całowania, nic straconego. To nie takie trudne. Zapoznaj się z naszymi poradami.

całowanie
fot. Shutterstock

Jak się całować? Na pewno warto posiąść tę umiejętność, ponieważ całowanie należy do najprzyjemniejszych rzeczy, z jakimi ma do czynienia człowiek. Praktyka czyni mistrza. Ale od czego zacząć? Jeśli jeszcze nie nabraliście wprawy w całowaniu, sprawdźcie, jak się do tego zabrać.

Pocałunek to niezwykle przyjemna forma kontaktu dwojga ludzi. Z całowaniem jest jak z jazdą na rowerze, jeśli raz się jej nauczysz, nigdy nie zapomnisz, jak to robić. Tak samo jak nie ma dwóch takich samych osób, nie ma dwóch jednakowych pocałunków. Każdy ma swoje upodobania w tej materii. Sprawdź, jak się całować, żeby sprawić przyjemność sobie i partnerowi.

Pierwszy pocałunek z chłopakiem czy dziewczyną jest równie stresujący co "pierwszy raz". Zanim jednak para zdecyduje się spędzić ze sobą noc, jedną z pierwszych oznak bliskości, zaraz po złapaniu za rękę, uścisku czy przytuleniu, jest kontakt usta-usta. Nikt jednak nie rodzi się z tą wiedzą. Zanim staniecie się mistrzami w całowaniu, sprawdźcie, jak to robić.

Zobacz także: Rozstanie nigdy nie jest proste. Jakie są jego poszczególne etapy?

Jak się dobrze całować krok po kroku? Wskazówki na początek

  • Czy to ten/ta?

Przede wszystkim zastanów się, czy na pewno tego chcesz. Może się zdarzyć, że to druga osoba jest stroną inicjującą, nie musisz się jednak na wszystko zgadzać. Jeśli nie jesteś gotowa/y na tę formę kontaktu, powiedz o tym partnerowi. Na pewno to zrozumie. Czasem chłopak lub dziewczyna potrzebuje więcej czasu, żeby poczuć przysłowiowe motylki w brzuchu. Nie ma co przyspieszać tego momentu, ponieważ pocałunek będzie wymuszony.

  • Nie analizuj

Jeśli jesteście przekonani, że osoba, z którą jesteście, jest tą właściwą, nie wahajcie się. Nie ma nic gorszego niż analizowanie sytuacji - czy to odpowiedni moment, co ta druga osoba sobie pomyśli, itp. Dajcie się ponieść emocjom!

  • Zamknij oczy

Niby to oczywiste, ale nie każdy o tym pamięta. Większość osób w momencie uniesienia zamyka je odruchowo. Jeśli jednak opanuje cię stres, możesz o tym zapomnieć, a partner, który będzie miał zamknięte powieki, może poczuć się niekomfortowo.

  • Przechyl głowę

Na drodze do udanego pocałunku mogą stanąć wasze... nosy. Aby nie spowodować "kolizji", lekko odchyl głowę.

  • Zrób coś z rękami

Kiedy poniosą cię emocje, ręce automatycznie powędrują w kierunku szyi i głowy partnera. Nie bój się pogładzić go po włosach i twarzy. Z pewnością mu się to spodoba.

  • Nie spiesz się

Osoby początkujące powinny wiedzieć, że w całowaniu nie chodzi o osiąganie poziomu mistrza, a o przyjemność i wzajemne poznawanie siebie. Działaj powoli i instynktownie. Najlepszy sposób całowania, to ten, który jest najlepszy dla was!

Zobacz także: Kryzys w związku? 6 sposobów na to jak naprawić związek lub małżeństwo

Jak się całować z językiem? To nie takie trudne!

Najpierw muskacie się ustami, potem chcecie więcej i angażujecie swoje języki. To one powodują, że pocałunek staje się namiętny. Pierwsze zetknięcie z językiem może cię onieśmielić, jednak nie poddawaj się. Język partnera nie zrobi ci krzywdy.

Pozwól mu na odrobinę swobody, baw się pocałunkiem. Szybko się przyzwyczaisz i w ferworze emocji będziesz chciała więcej.

Zobacz także: Rodzaje orgazmu – sprawdź, co warto o nich wiedzieć!

Jak się całować? Techniki całowania

Już umiesz całować, warto poznać więc różne techniki, aby uczynić tę czynność jeszcze przyjemniejszą.

Suchy pocałunek

Niewinny buziak, element gry wstępnej. Zanim zrobi się gorąco, para może obdarzyć się tzw. suchym pocałunkiem. Wargi są zamknięte, więc, jak sama nazwa wskazuje, suche.

Pocałunek głęboki

To jedna z najciekawszych technik całowania. W zabawie biorą udział języki, które się oplatają. Inną wersją głębokiego pocałunku jest wersja z ssaniem koniuszka języka partnera.

Pocałunek francuski

Tu główną rolę odgrywają języki, które poznają się, walczą ze sobą, oplatają się. Jest to bardzo podniecający pocałunek.

Pocałunek namiętny

Jeszcze ostrzejsza i bardziej intymna wersja pocałunku głębokiego i francuskiego. Wszystkie chwyty są dozwolone, łącznie z ssaniem i gryzieniem.

Pocałunek amerykański

Polega na ssaniu warg. Mężczyzna skupia się na górnej, a kobieta dolnej.

Pocałunek motyla 

Muskaj delikatnie ciało partnera rzęsami. Reakcja może być zaskakująca.

Podgryzanie warg

Dzięki przygryzaniu wargi stają się jeszcze bardziej ukrwione, co sprzyja podnieceniu!

Zobacz także: Nieszczęśliwa miłość – jak sobie z nią poradzić?

Miłość na kartach książek. Znasz te wszystkie pary? Sprawdź się w naszym quizie!