Zamknij

Jak rozbudzić pożądanie? Wystarczy jeść codziennie tę jedną rzecz

Magdalena Barszczak
25.05.2018 14:35
seks
fot. Shutterstock.com

Chcesz na nowo rozpalić ogień w sypialni? Jest na to rada!

Wszyscy wiemy, jak ważną rolę seks odgrywa w naszym w życiu, jednak w natłoku codziennych spraw, ta kwestia często spada na drugi plan. Zmęczeni pracą czy dziećmi nie mamy czasu i siły na to, żeby pobyć blisko z partnerem. Naukowcy radzą, aby pomóc sobie... dietą. 

Zobacz także:  To dlatego warto często uprawiać seks. Naukowcy znaleźli jeszcze jeden ważny powód

Te produkty pomogą rozbudzić namiętność

Według najnowszych badań rozpalić ogień w łóżku pomogą... ryby i owoce morza. Nie tylko sprawią, że będziecie częściej uprawiać seks, ale również zwiększą szansę na zajście w ciążę.

Jak informuje New York Times, badacze z Harvard T.H. Chan School of Public Health przeanalizowali dane 501 par, które starały się o dziecko. Te osoby, które jadły co najmniej 2 porcje tuńczyka, łososia, krewetek czy ostryg tygodniowo, uprawiały seks średnio 8 razy w miesiącu. Partnerzy, którzy nie stosowali podobnej diety - jedynie 6.

Owoce morza poprawiają jakość nasienia i jaj - mówiła autorka badania Audrey J. Gaskins, pracowniczka naukowa na Harvardzie.

Okazało się, że 92 proc. osób, które do swojej diety włączyły ryby i owoce morza, spłodziły potomka w ciągu roku. Wśród par, które stroniły od takich produktów, w ciążę zaszło mniej, bo 79 proc. kobiet.

Warto zatem, nawet jeśli nie myślicie jeszcze o dziecku, rozważyć zmianę nawyków kulinarnych. Partner ci za to podziękuje!

Zobacz także:  Co to jest hiposeksualność? Nawet nie wiesz, że możesz ją mieć!

Zagłosuj

Jak często uprawiasz seks?

Liczba głosów:

Autor: Magdalena Barszczak