Zamknij

Jesteś najstarszym czy najmłodszym dzieckiem? To ma wpływ na twój związek

01.03.2021 11:26
Trzy siostry w różnym wieku wygłupiają się i śmieją razem
fot. Shutterstock

To, czy mamy rodzeństwo, ma duży wpływ na nasze związki. Co ciekawe, kolejność urodzenia także ma znaczenie. 

Nie od dziś wiadomo, że rodzina ma największy wpływ na to, jak później wygląda nasze życie. Wsparcie rodziców może być niezwykle ważne, a ich relacje sami powielamy w dorosłym życiu. Okazuje się, że także rodzeństwo może mieć ogromny wpływ na nasze związki. Relacje z bratem lub siostrą mogą bowiem ukształtować nasz charakter. Zobaczcie sami, jak kontakty z najbliższymi wpływają na wasze związki.

Zobacz także: Umów się z partnerem na związek idealny. Klauzula stylu życia to klucz do sukcesu

Jak rodzeństwo wpływa na związek? Kolejność urodzenia ma znaczenie

Rodzeństwo ma na nas ogromny wpływ. To, czy jesteśmy jedynakami, czy mamy siostrę lub brata, zawsze odbije piętno na naszej przyszłości.

Relacje z rodzeństwem mogą wpłynąć na nasze wykształcenie, pracę, ale też na związki. I to właśnie na nich należy się skupić.

Jedynak 

Jeżeli nie masz rodzeństwa, musisz być w centrum uwagi. Nie jesteś bowiem nauczony rywalizacji z innymi. Dlatego też będziesz wymagał od swojego partnera nieustannego zainteresowania swoją osobą. Dobrze sprawdzisz się w związku z tymi, którzy mają młodsze rodzeństwo. Wtedy będziesz bowiem otoczony ich opieką. Nie nadajesz się jednak do relacji z tymi, którzy są najmłodsi spośród swoich sióstr i braci. Oni sami wymagają atencji i wówczas między wami może pojawić się rywalizacja.

Najmłodsze dziecko

Jeżeli jesteś osobą, która ma wyłącznie starsze rodzeństwo, prawdopodobnie będziesz potrzebować od swojego partnera nieustannej opieki. Bywasz kapryśny i niestety niekiedy trudną z tobą wytrzymać. Najlepszym wyjściem dla ciebie będzie jednak związek z tymi, którzy mają młodsze rodzeństwo, bo to właśnie taki partner będzie w stanie cię wychować. 

Średnie dziecko

Wbrew pozorom dzieci, które mają zarówno starsze, jak i młodsze rodzeństwo, są najlepszym materiałem na partnera. To urodzeni mediatorzy, zawsze potrafią wszystko na spokojnie wyjaśnić i chodzić na kompromisy. Zawsze realistycznie patrzą na wszystko, co ich dotyczy. 

Najstarsze dziecko 

Najstarsze dzieci są błyskotliwe i zawsze wiedzą, czego chcą w życiu. To może jednak być dla nich zgubne, zwłaszcza w relacjach. Ich partnerom bowiem wydaje się, że czasami za bardzo zadzierają nosa lub próbują ich wychowywać. O ile praktyczne podejście do życia może mieć swoje plusy, na dłuższą metę trudno z nimi wytrzymać. 

Zobacz także: Wspólny trening może wzmocnić związek. Zobaczcie, jaki ma wpływ na waszą relację

Wydawać się może, że show-biznes i trwały związek nie idą w parze. Te gwiazdy udowodniły, że może być inaczej.