Zamknij

Walentynki to święto zakochanych. Jak je przetrwać, gdy jesteśmy singlami?

27.01.2021 12:54
Młoda singielka w białym T-shircie i z białymi paznokciami trzyma kwiatki w dłoniach
fot. Shutterstock

Czy walentynki bez drugiej połówki u boku muszą być gorsze? Podpowiadamy TOP 5 pomysłów na spędzenie tego dnia przez singli.

Mówi się, że walentynki to święto wyłącznie zakochanych osób. A co jeśli jesteśmy singlami? Nie mamy prawa obchodzić tego dnia? Nic bardziej mylnego. Miłością można obdarować samego siebie albo swoich najbliższych. To właśnie z ukochanymi osobami warto spędzić ten dzień, niezależnie od tego, czy jesteśmy w związku, czy też nie mamy drugiej połówki u boku. Podpowiadamy 5 pomysłów, które umilą walentynki każdemu singlowi. Dzięki nim na pewno nie poczujesz się samotny w święto zakochanych.

Zobacz także: Jesteś singlem? Oto postanowienia noworoczne dla ciebie

Jak przetrwać walentynki, gdy jest się singlem? TOP 5 pomysłów

Miłość niejedno ma imię. W walentynki warto ukazać swoje uczucia. Nawet wtedy, gdy nie mamy drugiej połówki.

Jak często mówisz mamie lub przyjaciółce, że ją kochasz? Ten dzień jest idealny do tego, żeby to nadrobić. Warto też ukazać trochę uczuć samemu sobie. Zadbanie o siebie to oznaka największej miłości.

Oto TOP 5 pomysłów na spędzenie walentynek, gdy jesteśmy singlami.

1. Odkryj w sobie pasję

Nic tak nie poprawia samopoczucia, jak rozwijanie nowych umiejętności. Możesz doszlifować te, które udało ci się już zdobyć. Warto jednak odkryć w sobie nowe pasje, które sprawią, że poczujesz się jeszcze lepiej we własnej skórze. To może być sport, nauka języków obcych lub nawet szydełkowanie. Wszystko zależy od twojej inwencji twórczej. 

2. Zaproś przyjaciółkę na komedię... niekoniecznie romantyczną

Nie ma nic lepszego niż babski wieczór z przyjaciółką. Jeżeli obie jesteście singielkami, warto połączyć przyjemne z pożytecznym. Urządźcie sobie seans filmowy. Oczywiście możecie postawić na komedie romantyczne, ale w waszym przypadku żaden gatunek nie jest nakazany w walentynki. Jeżeli uwielbiacie horrory, także kino grozy może sprawić wam przyjemność. 

Zobacz także: Po czym poznać, że jesteś litromantyczny? Być może związek nie jest dla ciebie

3. Zrób sobie prezent i wybierz się na zakupy

W walentynki obdarowujemy innych prezentami, ale warto też podarować coś samemu sobie. Kiedyś Marilyn Monroe powiedziała, że "pieniądze szczęścia nie daję, dopiero zakupy". Nie sposób nie przyznać jej racji. Nic tak nie poprawia nastroju jak buszowanie po sklepach. Zwłaszcza gdy wyjdziemy z nich obładowane nowymi ubraniami i kosmetykami. 

4. Zrób prezent komuś bliskiemu

Żeby nie być samolubnym, pomyśl, komu sprawisz radość drobnym podarunkiem. Gdy zrobisz prezent na walentynki mamie, siostrze lub przyjaciółce, na pewno będzie im miło. Dzięki temu będziesz mogła też pokazać, jak bardzo ci na nich zależy. 

5. Zrób sobie wieczór SPA

Na koniec sama przyjemność. Zrób sobie dzień i wieczór wyłącznie dla siebie. Obejrzyj przyjemny serial, odpal ulubiony film, potańcz do imprezowej playlisty, a do tego pyszna herbata, czekolada i... wieczór SPA. Kąpiel z olejkami eterycznymi, maseczka nawilżająca, manicure i pedicure - czy może być coś przyjemniejszego w walentynki? 

Zobacz także: Chcesz znaleźć partnera, ale wciąż jesteś singielką? Prawdopodobnie dzieje się tak z tego powodu

Każdy ma gdzieś swoją połówkę, ale nie wszyscy potrafią szybko ją znaleźć. Te gwiazdy wzięły ślub grubo po czterdziestce. Pokazują, że na prawdziwą miłość nigdy nie jest za późno.