Zamknij

Jak poradzić sobie po rozstaniu? Te 3 kroki mogą ci pomóc

08.04.2021 11:44
Zasmucona dziewczyna siedzi samotna wpatrzona w okno
fot. Shutterstock

Każde rozstanie bywa bolesne. Istnieją jednak takie kroki, które można podjąć, żeby lepiej poradzić sobie z odejściem partnera.

Związki bywają bolesne. Zwłaszcza wtedy, gdy pojawiają się problemy, a w ich konsekwencji rozstanie. Niezależnie od tego, czy sami podjęliśmy taką decyzję, zrobił to nasz partner, czy może wspólnie doszliśmy do takich wniosków, potrzeba czasu, żeby rany się zagoiły. Sporo osób w takiej sytuacji zastanawia się, jak poradzić sobie z rozstaniem. Nie jest to bowiem proste. Okazuje się, że istnieją 3 kroki, które warto podjąć w takiej sytuacji. Nawet jeżeli całkiem nie wyleczą tęsknoty za ukochanym, mogą nam pomóc poradzić sobie z rozłąką. 

Zobacz także: Tych rzeczy nigdy nie rób po rozstaniu. Chyba że chcesz być histerycznym ex

Jak poradzić sobie z rozstaniem? Wypróbuj te 3 kroki

Gdy przeżywamy rozstanie, cenne rady mogą nam się wydawać irytujące. W rzeczywistości jednak niektóre z nich warto wziąć sobie do serca, bowiem naprawdę mogą nam pomóc poradzić sobie ze smutkiem.

Portal Allwomenstalk.com przedstawił 3 kroki, które warto podjąć po zerwaniu. Dzięki nim poczujemy się lepiej.

1. Przypomnij sobie, co lubiłeś robić, gdy byłeś singlem

Często zdarza się, że zapominamy, czym zajmowaliśmy się przed związkiem. Zwłaszcza wtedy, gdy byliśmy z kimś naprawdę długo. A przecież każdy ma jakieś życie, zanim spotka na swojej drodze miłość. Przypomnij sobie, co wówczas lubiłeś robić najbardziej, jakie było twoje hobby, co sprawiało ci przyjemność i po prostu zacznij to robić. 

2. Zadbaj o siebie i wyjdź do ludzi

Nic tak nie dodaje pewności siebie jak atrakcyjny wygląd. Warto zatem zadbać o siebie, żeby poczuć się lepiej. Następnie wyjdź do ludzi. Siedzenie samemu w domu i rozpaczanie nic nie zmieni. Przyjaciele mogą natomiast wprowadzić nieco kolorytu do tego smutnego etapu twojego życia. 

3. Żyj własnym życiem 

Najgorszym co możesz zrobić po rozstaniu, jest stalkowanie swojego partnera. A to niestety często się zdarza. Ciekawość bierze górę i chcemy sprawdzić, czym nasz były aktualnie się zajmuje, a przede wszystkim - z kim się spotyka. To może cię jedynie zdołować. Zajmij się swoim życiem i spróbuj patrzeć w przyszłość. Myślenie o tym, co było, nie pozwoli ci ruszyć naprzód. 

Zobacz także: Rozpoznajesz te sygnały? To znaki, że jesteś w złym związku

Niektóre pary cieszą się ogromną sympatią fanów. Tak było też z tymi gwiazdami. Nic więc dziwnego, że ich rozstania zakończyły się rozpaczą ludzi na całym świecie.