Zamknij

Tych rzeczy nigdy nie rób po rozstaniu. Chyba że chcesz być histerycznym ex

26.02.2021 10:18
Zdenerwowana kobieta po zerwaniu przedziera na pół swoje zdjęcie z byłym partnerem
fot. Shutterstock

Rozstanie bywa trudnym przeżyciem i niekiedy skłania do skrajnych zachowań. Tych rzeczy nie róbcie pod żadnym pozorem. 

Związki bywają piękne, dopóki nie przychodzi trudny moment rozstania. Każdy z nas inaczej reaguje na rozpad relacji. Największe problemy pojawiają się wtedy, gdy uczucia jeszcze nie wygasły, co rzadko zdarza się od razu po zerwaniu. Wówczas niektórzy są w stanie podejmować naprawdę radykalne kroki. Istnieje jednak pewna granica, której nie warto przekraczać. Te rzeczy powinny znaleźć się wówczas na waszej liście zachowań zakazanych. Chyba że naprawdę chcecie wyjść na rozhisteryzowanych byłych partnerów. 

Zobacz także: Jak poradzić sobie po toksycznym związku? Dzięki temu wrócisz do normalności 

Jak poradzić sobie z rozstaniem? Tego nie rób pod żadnym pozorem

Podczas rozstania targają nami różne emocje. Trudno się zatem dziwić, że niekiedy nasze zachowanie może być nieprzewidywalne. Są jednak takie rzeczy, na które lepiej się nie decydować. 

Portal Yourtango.com przytoczył 8 zachowań, których powinniśmy unikać po rozstaniu.

1. Nie wysyłaj emocjonalnych wiadomości

SMS-y i emocjonalne wiadomości na Messengerze to już standard. Dużo osób decyduje się wylać wszystkie swoje żale właśnie w ten sposób. Nie warto jednak tego robić. Po pierwsze, być może za jakiś czas okaże się, że tak naprawdę myślicie zupełnie inaczej. Po drugie, możecie jedynie zaognić konflikt, jaki jest między wami i będziecie tego żałować. Najlepiej zupełnie ograniczyć kontakt. 

2. Nie wprowadzaj zmian w swoim wyglądzie

Często wszelkie zmiany w naszym życiu rozpoczynamy od wyglądu. Nie ma w tym pewnie nic złego, gdyby nie fakt, że pod wpływem emocji możemy podjąć złe decyzje. Nigdy nie lubiłaś grzywki, a nagle marzysz o niej, bo chcesz zupełnie przewartościować swoje życie? Lepiej wstrzymaj się z tą decyzją do momentu, aż zaczniesz myśleć racjonalnie. 

3. Nie skupiaj się na złości

Złość jest negatywną emocją, która wyniszcza nas od środka. Chowanie urazy i kierowanie się chęcią zemsty nic ci nie da. O wiele łatwiej poradzisz sobie z rozstaniem, gdy zaczniesz skupiać się na sobie, pomaganiu innym i odetniesz się całkiem od byłego partnera oraz waszej relacji. 

4. Nie błagaj o powrót

To najgorsza rzecz, jaką możesz w tej sytuacji zrobić. Niezależnie od tego, które z was zerwało jako pierwsze, bądźcie konsekwentni. Jeżeli przyjdzie czas na danie sobie drugiej szansy, oboje będziecie o tym wiedzieli. Nie poniżajcie się w swoich oczach, bo potem zaczniecie wyłącznie tego żałować. 

5. Nie patrz na wszystko w czarnych barwach

Wbrew temu, co ci się aktualnie wydaje, rozstanie nie jest końcem świata. Zapewne odnosisz teraz wrażenie, że nikogo więcej nie znajdziesz, a twój partner już ma nową miłość. Możliwe też, że nie potrafisz wyobrazić sobie własnej przyszłości i sądzisz, że pozostaniesz singlem do końca życia. Uwierz, jeżeli tylko nie będzie to twoim wyborem, na pewno tak się nie stanie. 

6. Nie śledź jego konta w mediach społecznościowych

To zdecydowanie nic ci nie da. Po pierwsze, w mediach społecznościowych zamieszczamy tylko to, co chcemy, żeby inni widzieli. Po drugie, możemy manipulować tymi treściami tak, żeby podbudować własne ego. Twój były partner też może zdecydować się na taki krok, a ty z pewnością w tym momencie nie potrzebujesz dodatkowo negatywnych bodźców. 

7. Nie szukaj nikogo nowego na siłę

Nikt z nas nie chce być dla kogoś wyłącznie pocieszeniem. Jeżeli zamierzasz leczyć złamane serce nowym związkiem, pomyśl, że to nie jest w porządku w stosunku do twojego nowego partnera. Wobec siebie samego też nie będziesz wówczas fair. To na pewno nie skończy się dobrze. 

8. Nie traktuj tego jak własnej porażki 

Nie analizuj tego, co mogłeś zrobić nie tak. Wina zawsze leży po obu stronach. Daj sobie czas na wyleczenie złamanego serca, ale się nie dobijaj. Postaraj się patrzeć pozytywnie w przyszłość, nawet jeżeli jeszcze jest ci ciężko. 

Zobacz także: Jak poradzić sobie z rozstaniem? Kilka sposobów na przetrwanie tego trudnego czasu

Niektóre związki w show-biznesie są tak temperamentne, że ich późniejsze zakończenia także stają się huczne. Te rozstania gwiazd odbiły się szerokim echem w mediach.