Zamknij

Kryzys w związku? 6 sposobów na to jak naprawić związek lub małżeństwo

02.03.2018 12:56
Para siedzi pokłócona na kanapie
fot. Fotolia.com

W każdej parze może zdarzyć się moment kryzysowy. Jak naprawić związek lub jak naprawić małżeństwo? Jeżeli zadajesz sobie takie pytania, koniecznie wypróbuj nasze wskazówki.

Każda para, zwłaszcza ta w poważnym i długotrwałym związku, w pewnym momencie przechodzi jakiś mniejszy lub większy kryzys. Jeżeli relacja jest udana, na pewno pojawią się w niej spięcia, z którymi trzeba będzie sobie poradzić. Bywa jednak tak, że wydają się one dla nas nie do przeskoczenia.

Jeżeli kochamy naszego partnera i jesteśmy przekonani o tym, że chcemy z nim być, warto starać się przezwyciężyć trudności. Zwłaszcza, jeżeli zaczynamy zdawać sobie pytania: jak naprawić związek lub jak naprawić małżeństwo? Okazuje się, że są cztery rzeczy, które warto zrobić w momencie, gdy pojawia się kryzys, jeżeli chcemy walczyć o tę relację. Dzięki nim nasz związek może przetrwać i możemy naprawić kontakty z partnerem.

Zobacz także: Separacja – wszystko, co warto o niej wiedzieć!

Jak naprawić związek: uważaj, co nazywasz kryzysem

Wielu z nas myśli wyłącznie o własnym komforcie. Idąc tym tropem nie da się na dłuższa metę żyć w związku z drugą osobą. Prawdziwe uczucie opiera się na patrzeniu też na drugą stronę. Oczywiste jest to, że każdy z nas jest inny i w każdym związku pojawiają się momenty, gdy coś nie gra. Pytanie tylko, czy od razu powinniśmy nazywać to kryzysem. Pewnie, że najwygodniej jest w momencie, gdy wszystko gra. Czy jednak pierwsza lepsza przeciwność powinna przekreślać prawdziwe uczucie?

Jak naprawić związek: zacznij od siebie

Zanim zdecydujemy się kochać drugą osobę, najpierw powinniśmy zaakceptować samych siebie. Jeżeli sami nie potrafimy uporać się z własnymi słabościami i kompleksami, tym trudniej będzie nam zaakceptować niedociągnięcia drugiej osoby. Oprócz tego warto zdać sobie sprawę z własnych przewinień, zanim zaczniemy oceniać partnera. I choć mówi się, że prawda zawsze leży po środku, być może to właśnie my jesteśmy źródłem konfliktu i bezpodstawnie oskarżamy o to ukochanego. Dostrzegając własne błędy, łatwiej będzie nam dojść do porozumienia.

Zobacz także: Kiedy boisz się pokochać i zaangażować. Skąd się bierze lęk przed bliskością?

Jak naprawić związek: naucz się słuchać i rozumieć

Oczywiście nie chodzi o to, żeby na każdym kroku przytakiwać naszemu partnerowi, bo to nawet nie jest korzystne dla relacji. Warto jednak umieć słuchać. Czasami właśnie z braku dobrej komunikacji pojawiają się nieporozumienia. Zawsze trzeba szanować zdanie drugiej osoby w związku. I choć możemy mieć inne poglądy, nie wolno nam deprecjonować ukochanego. Warto też starać się zrozumieć jego punkt widzenia. W końcu takie samo podejście chcielibyśmy zaobserwować u niego. Każdy chce, żeby jego zdanie było szanowane i brane pod uwagę przez drugą osobę.

Jak naprawić związek: zastanów się nad waszym seksem

Nie od dziś wiadomo, że problemy w związku często mają podłoże w sypialni. Seks jest bardzo ważnym elementem w życiu każdej pary. Czasami możemy sobie nawet nie zdawać sprawy z tego, że coś nie zgrzyta, ale jak już dłużej się nad tym zastanowić, faktycznie coś jest nie tak. Warto przemyśleć sobie, czy na pewno czuję się komfortowo z tą osobą w sypialni. A może to ona nie jest zadowolona. W szczerym związku rozmowy o seksie nie powinny być dla nikogo problemem. Warto zatem poruszyć taki temat w rozmowie z ukochaną osobą.

Zobacz także: Jak doprowadzić kobietę do orgazmu? Techniki i porady

Jak naprawić związek: uświadom sobie różnice i idź na kompromisy

Jest prawie niemożliwe, żeby partnerzy byli do siebie podobnie w stu procentach i zgadzali się z sobą w każdej kwestii. W związku z tym, żeby relacja była udana, należy uświadomić sobie różnice w związku i starać się je respektować. W końcu zmienianie się na siłę nic nie da i może jedynie źle wpłynąć na kontakty między partnerami. Związek to również chodzenie na kompromisy. Inaczej nigdy nie dojdzie się do porozumienia.

Jak naprawić związek: nie proś partnera o zmianę

Tak jak już wspomniałam, zmienianie drugiej osoby na siłę może jedynie zaszkodzić. Jeżeli chcemy stworzyć z kimś trwałą i udaną relację, powinniśmy nauczyć się kochać taką osobę bezwarunkowo. To najważniejsze przykazanie miłości, bez którego nie da się zbudować bezproblemowego związku. A kierując się nim można naprawdę wiele pokonać. Najważniejsze, że wspólnie.

Zobacz także: Nowy niebezpieczny trend w randkowaniu! Czym jest caspering?

Koniecznie weź udział w naszej zabawie i przekonaj się, jak dużo wiesz o kobietach. Ten quiz jest nie tylko dla panów.

Na różowym tle pozują trzy młode kobiety. W rękach trzymają tulipany.
Rozwiąż quiz

Co wiesz o kobietach? Quiz nie tylko dla mężczyzn!

Na różowym tle pozują trzy młode kobiety. W rękach trzymają tulipany.

Kiedy Polki uzyskały prawa wyborcze?