Zamknij

Po czym poznać, że kobieta interesuje się facetem? Wystarczy spojrzeć na mowę jej ciała

04.03.2021 11:44
Mężczyzna i kobieta siedzą na randce w kawiarni
fot. Shutterstock

Kobietom łatwiej jest wyrazić swoje uczucia za pomocą gestów niż słów. Te znaki są dowodem na ich zaangażowanie się w relację.

Pierwsze randki są po to, żeby lepiej się poznać, ale też sprawdzić, czy druga strona jest nami zainteresowana. O ile mężczyźni zazwyczaj są bardziej bezpośredni, panie bywają nieśmiałe. Jak zatem zdać sobie sprawę z tego, czy chcą rozwijać tę relację? Okazuje się, że zdradzić je mogą pewne gesty. Kobiety używają bowiem mowy niewerbalnej, żeby pokazać potencjalnym partnerom, że mają u nich szanse. Zobaczcie, jakie znaki sygnalizują, że warto dalej brnąć w tę relację.

Zobacz także: Ile czasu mężczyzna potrzebuje, żeby się zakochać? Nie tak dużo, jak się wam wydaje

Jak kobieta ukazuje zainteresowanie facetem? Zdradza ją mowa ciała

Kobiety są bardziej emocjonalnie niż mężczyźni. Dlatego też łatwiej jest dostrzec u nich uczucia.

Portal Yourtango.com przedstawił znaki, które zdradzają, że panie są zainteresowane jakimś facetem. 

1. Subtelny dotyk

Kobieta, gdy jest zafascynowana mężczyzną, będzie z nim flirtować. A dotyk jest jednym ze sposobów tej formy kontaktu. Jeżeli w pewnym momencie muśnie delikatnie twoją dłoń lub ramię, możesz być przekonany, że zamierza nawiązać z tobą mocniejszą więź. 

2. Nieświadome kopiowanie ruchów

Jeżeli zamierzamy nawiązać kontakt z jakąś osobą, ale boimy się lub wstydzimy jej dotknąć, nieświadomie zaczniemy kopiować jej ruchy. Jeżeli ona zatem będzie trzymać kubek w ten sam sposób, co ty, lub przechyli głowę w tym samym kierunku, coś jest na rzeczy. 

3. Przechyla delikatnie głowę

Pozostańmy na moment przy jej głowie. Badania na temat komunikacji niewerbalnej wykazały, że przechylanie jej w jedną lub drugą stronę może wskazywać zainteresowanie naszym rozmówcą. Wszystko zatem jest już jasne. 

4. Poprawia włosy, makijaż lub ubranie

Mówi się, że kobiety w ten sposób kokietują mężczyzn. Większość z nich robi to jednak podświadomie. Wszystko dlatego, że zależy jej na jak najlepszym wyglądzie, bo jest tobą zainteresowana. Stresuje się tym do tego stopnia, że nieustannie będzie coś poprawiać. 

Zobacz także: Jeżeli robisz te rzeczy na randce, zdobędziesz każdego faceta. To klucz do sukcesu

5. Rzuca ukradkiem spojrzenia

Zalotne spojrzenia to kolejny z elementów flirtu, jaki może się między wami wywiązać. Jeżeli zatem ona nie potrafi spuścić cię z oczu, a jednocześnie nie chce, żebyś to zauważył, może to oznaczać tylko jedno - uczucie. 

6. Przekręca stopy w twoją stronę

To kolejny sygnał typowy dla mowy niewerbalnej. Jeżeli ona kieruje obie stopy w twoją stronę, możesz być pewien, że jest otwarta na tę relację. Jest tobą zauroczona, zaangażowana, a w dodatku czuje się zrelaksowana w twoim towarzystwie. 

7. Uśmiecha się

Uśmiech wyraża więcej niż tysiąc słów. Jeżeli szczerze się uśmiecha, to znaczy, że czuje się dobrze u twojego boku. To doda jej też pewności siebie. Uśmiech, który nie jest wymuszony, sprawia bowiem, że wyglądamy o wiele atrakcyjniej. 

8. Rumieni się 

Większość pań wolałaby ukryć rumieńce już na samą myśl o obiekcie swoich westchnień. Jeżeli jednak zauważysz, że jej policzki stają się zaróżowione, możesz być przekonany, że serce bije jej szybciej na twój widok. 

Zobacz także: Istnieją różne rodzaje pocałunków. Każdy z nich ma wyjątkowe znaczenie

Miłość do idola może przerodzić się w jeszcze głębsze uczucie. Zwłaszcza jeżeli nasza ulubiona gwiazda zaczyna je odwzajemniać.