Zamknij

Jak doprowadzić kobietę do orgazmu? Techniki i porady

24.07.2019
Aktualizacja: 12.11.2019 15:22

Wielu mężczyzn zastanawia się, jak szybko doprowadzić kobietę do orgazmu? Orgazm łechtaczkowy i pochwowy to podstawa. Jak pieścić kobietę językiem, żeby osiągnęła rozkosz? Sprawdź!

orgazm u kobiety
fot. Shutterstock

Seks jest niezwykle ważnym aspektem życia człowieka. Zbliża ludzi, pomaga spalić kalorie i jest po prostu przyjemny. Stosunek jest najbardziej satysfakcjonujący dla każdej ze stron, jeśli kończy się orgazmem. O ile panowie nie mają problemu, żeby go osiągnąć, inaczej jest w przypadku kobiet. Dlatego wielu mężczyzn zastanawia się, jak doprowadzić kobietę do orgazmu?

Zobacz także: Jak poznać, czy on cię kocha? Przekonaj się!

Jak doprowadzić kobietę do orgazmu?

Orgazm nie jest kluczowy, jeśli chodzi o seks - najważniejsza jest bliskość i bycie razem. O ile w przypadku partnera szczytowanie jest w dużej mierze czynnością fizjologiczną, kobieta musi się jej nauczyć. Orgazm pochwowy jest trudniej osiągnąć niż orgazm łechtaczkowy, ale jest on intensywniejszy. Mimo to nie należy dzielić orgazmu na lepszy i gorszy, a po prostu postarać się, aby partnerce udało się "dojść". Jak doprowadzić ją do orgazmu pochwowego i łechtaczkowego?

Jak doprowadzić kobietę do orgazmu? Rodzaje orgazmów u kobiet

Orgazm jest orgazmowi nierówny. Podstawowe to orgazm pochwowy czy orgazm łechtaczkowy, polegające na stymulacji pochwy i łechtaczki. Ale kobieta może "szczytować" na wiele sposobów.

Zobacz także: Kryzys w związku? 6 sposobów na to jak naprawić związek lub małżeństwo

Jakie inne orgazmy wyróżniamy?

Orgazm wielokrotny - uzależniony jest od kobiecego libido, na jego powstanie mają wpływ pozycje seksualne i rodzaj stymulacji. Według badań taki rodzaj orgazmu przeżywa jedynie 30 proc. kobiet

Orgazm sutkowy - powstaje u kobiet wrażliwych na stymulację sutków i okolic piersi. Nie każda kobieta jest w stanie go osiągnąć

Orgazm nocny - może pojawić się podczas snu i wynika najczęściej z niezaspokojenia seksualnego

Orgazm wyobrażeniowy - może się pojawić za sprawą fantazji erotycznych.

Warto wiedzieć, że nie wszystkie orgazmy są przyjemne. Partnerka może opisywać orgazm jako kłucie, rozrywanie czy pieczenie, a za takie odczucia odpowiadają zazwyczaj hormony, menopauza czy mięśniaki macicy.

Jak doprowadzić kobietę do orgazmu sutkowego?

Wiele kobiet nigdy go nie doświadczy, ponieważ ich wrażliwość na stymulację okolic sutków i piersi nie jest wystarczająca. Często brakuje też odpowiedniego zaangażowania i wytrwałości partnera. Jak doprowadzić kobietę do orgazmu, dotykając jedynie piersi i sutków? Przede wszystkim liczy się delikatność i wyczucie. Stymulację należy zacząć z dala od sutków, wykorzystując opuszki palców, język, wargi czy piórko. Twardnienie brodawek oznacza, że wzrasta podniecenie. Jeśli kobieta będzie już bardzo pobudzona, można ograniczyć się do samych sutków. Tego momentu nie można przyspieszać, ponieważ kochanka może odczuć je jako bolesne.

Zobacz także: Rozstanie nigdy nie jest proste. Jakie są jego poszczególne etapy?

Jak doprowadzić kobietę do orgazmu łechtaczkowego?

Łechtaczka to bardzo ważny narząd. Chociaż Freud uważał orgazm łechtaczkowy za gorszy, narząd ten doczekał się rehabilitacji. Większość kobiet do osiągnięcia orgazmu potrzebuje udziału łechtaczki. Jak doprowadzić kobietę do orgazmu łechtaczkowego? Najpierw drażnij miejsca intymne przez ubranie. Następnie zdejmij partnerce dolną część bielizny i pocieraj "guziczek". Twoje ruchy powinny być posuwiste lub okrężne. Każda kobieta ma indywidualne upodobania w tej kwestii. Wsłuchuj się w partnerkę. Jeśli będzie już blisko osiągnięcia rozkoszy, da ci znać. Niektóre z pań lubią, jeśli w tym momencie partner przyspiesza tempo stymulacji łechtaczki, inne nie. Bądź otwarty na oczekiwania swojej partnerki.

Jak doprowadzić kobietę do orgazmu językiem?

To inna forma pieszczenia łechtaczki. Pamiętaj, żeby stymulując okolice intymne kobiety, nie zapominać o wyczuciu. Zbyt gwałtowne ruchy mogą spowodować ból. Najlepiej zacznij od piersi, po nich pieść sutki, a także wewnętrzne strony ud i okolice intymne. Łechtaczkę zostaw na deser. Pieszcząc językiem "guziczek", wsłuchuj się w partnerkę i dopasuje tempo do jej potrzeb.

Jak doprowadzić kobietę do orgazmu pochwowego?

Czysty orgazm pochwowy osiąga niewiele kobiet (zaledwie 20-40 proc.). Czy to znaczy, że starania mężczyzny skazane są na niepowodzenie? Niekoniecznie. Aby osiągnąć orgazm pochwowy, kobieta musi być rozbudzona. Czynniki emocjonalne są bardzo ważne. Partnerka powinna czuć się bezpiecznie, nie bez znaczenia jest też nastrój w sypialni czy atmosfera między partnerami. Najlepiej, jeśli starania o orgazm pochwowy poprzedzimy pieszczotami i grą wstępną. Staraj się stymulować penisem punkt G. Najbardziej optymalne będą w tej sytuacji pozycje w seksie, w których partner wchodzi w kobietę od tyłu, np. pozycja na pieska, czy pozycja na łyżeczkę.

Jak doprowadzić kobietę do orgazmu szybko?

Co zrobić, by kobieta szybko zaczęła "szczytować"? Najlepiej, jeśli orgazm partnerów się zbiega. Jak doprowadzić kobietę do szybkiego orgazmu? Zacznij od pocałunków, etap ten nie może jednak trwać zbyt długo. Jednocześnie rozbieraj partnerkę, ale pozwól jej zostać na parę minut w samej bieliźnie. Dotykaj i drażnij jej miejsca intymne przez materiał. Kolejny etap to miłość francuska. Drażnij językiem okolice łechtaczki i samą łechtaczkę. Potem możecie przejść do samego stosunku. Przy odrobinie szczęścia wasze orgazmy pojawią się jednocześnie.

Zobacz także: Nieszczęśliwa miłość – jak sobie z nią poradzić?