Zamknij

Jak długo powinien trwać idealny seks? Naukowcy spieszą z odpowiedzią

14.02.2017 18:29
Para w łóżku
fot. East News

Dla wielu nie ważny jest czas, ale jakość. Mimo to, naukowcy postanowili sprawdzić wszystko co do minuty.

Brytyjski portal TheSun.co.uk opublikował rady publicystki Tracey Cox, autorki książek na temat związków, seksu i randek.

Określająca się jako guru w kwestiach łóżkowych, Tracey Cox odkrywa tajemnice alkowy i przekonuje, że dla kobiet dłużej nie oznacza wcale lepiej. Obala mit dotyczący przekonania, że płeć piękna pragnie nieprzerwanego stosunku. W rzeczywistości prawda jest inna.

Seksuolożka zauważa, że u pań przyjemność drastycznie spada wraz z brakiem naturalnego nawilżenia w miejscach intymnych, a to może okazać się dla nich bardzo bolesne. Szczególnie wtedy, gdy partnerzy kochają się tylko w jednej pozycji.

Jessica Alba
fot. Giphy.com

Ile trwa idealny stosunek?

Z naukowego punktu widzenia, według badania z 2008 roku przeprowadzonego przez amerykańskich i kanadyjskich terapeutów seksu wynika, że "za krótki" stosunek jest wtedy, gdy trwa dwie minuty. Idealny kochanek powinien zmieścić się między trzema a siedmioma minutami, a namiętnemu i pełnemu pożądania partnerowi zbliżenie zajmie maksymalnie trzynaście minut!

Z kolei badania pokazane w piśmie "Social Psychological and Personality Science" wykazują, że jeżeli chodzi o częstotliwość "robienia tego" w tygodniu, nie ma najlepszej liczby. Według naukowców pary będące w szczęśliwym i zdrowym związku powinny uprawiać seks tak często i w taki sposób jaki się im żywnie podoba. Natomiast dla Amy Muise, eksperta w dziedzinie romansów i seksu z Uniwersytetu w Toronto, to wspólne zaangażowanie się partnerów i połączenie fizycznego pociągania z romantycznością bez wyidealizowanych oczekiwań w stosunku do łóżkowych doznań stanowi o szczęściu w sypialni.

Nasze badania wykazują, że regularny seks ma związek z odczuwaniem nie tylko przyjemności, ale również satysfakcji i radości. Nie jest to jednak warunek konieczny, szczególnie dla par dążących do seksu jak najczęściej - powiedziała Amy Muise na łamach portalu HuffingtonPost.com.

Niespodzianka
fot. Giphy.com