Zamknij

Wakacyjna miłość bywa gorąca, ale jak długo trwa? Wyniki badań nie pozostawiają wątpliwości

17.08.2022 15:12

Wakacyjna miłość może się przytrafić każdemu z nas. Czy jednak nie zakończy się wraz z nastaniem jesieni? To badanie wykazało, jak długo trwa z reguły.

Jak długo może trwać wakacyjna miłość? Wyniki badań nie zostawiają wątpliwości
fot. Shutterstock

Długie wieczory, romantyczne zachody słońca, skąpe stylizacje, a nawet orzeźwiające drinki - wszystko to sprzyja porywom serca i temu, żeby podczas urlopu znaleźć drugą połówkę. Nic więc dziwnego, że sporo osób dopadła wakacyjna miłość. Jak sama nazwa wskazuje, jest to jednak uczucie, które może zakończyć się wraz z upływem lata. Czy właśnie tak się dzieje, czy może pary, które poznają się podczas wakacji, są udane i pozostają razem także jesienią? Najnowsze badanie na ten temat pozwala nam dojść do zaskakujących wniosków. 

Zobacz także: Zaręczyli się po dwóch dniach znajomości. A to miał być tylko wakacyjny romans

Jak długo może trwać wakacyjna miłość? Wyniki badań nie zostawiają wątpliwości

Aplikacja randkowa Badoo postanowiła sprawdzić, jak długo może trwać wakacyjna miłość. Wnioski są zaskakujące. 

Aż 68% przebadanych użytkowników aplikacji uważa, że latem o wiele łatwiej się zakochać. Właśnie stąd popularność tzw. wakacyjnych miłości. Czy aby na pewno są one chwilowe?

20% ankietowanych, którzy przyznali się do wakacyjnej miłości, odpowiedziało, że ta relacja przerodziła się w coś więcej. Część z nich stwierdziła, że był to roczny związek, a część deklarowała kilkuletnie zaangażowanie. Niektórzy są ze swoją wakacyjną miłością do dziś. 

31% przebadanych osób przyznało jednak, że ich wakacyjne zauroczenie trwało zaledwie kilka miesięcy. 15% ankietowanych zadeklarowało natomiast, że nigdy nie przytrafiła im się taka relacja.

Zobacz także: To z tymi paniami faceci chcą spędzić resztę życia. Oto cechy "idealnej kobiety"

Wakacyjna miłość - jak często się zdarza?

Jak zatem widzicie, tylko niewielka część ankietowanych nie doświadczyła wakacyjnej miłości. Aż 86% z nich chciałoby jednak taką przeżyć. 

Wakacyjna miłość kojarzy się ludziom głównie z miłym sposobem spędzenia czasu latem i bez zobowiązań. Okazuje się zatem, że decydując się na taki rodzaj relacji, z góry zakładamy jej rozpad po jakimś czasie. 

Zobacz także: 5 nawyków, które niszczą każdy związek. Nikt by tego nie wytrzymał

loader
Jessica Biel w kraciastej marynarce i z czerwonymi ustami oraz Justin Timberlake w garniturze
15 Zobacz galerię
fot. Rodin Eckenroth/Getty AFP/East News

Źródło: materiały prasowe