Zamknij

Co wspólnego mają dieta i związki? Wolimy rzucić partnera, niż zmienić nawyki żywieniowe

27.01.2021 09:11
Para jedząca pizzę na mieście
fot. Shutterstock

Jedzenie to bardzo ważna część naszego życia. Badania wykazały, że dla większości z nas jest nawet istotniejsza niż związki.

Miłość to bardzo ważna rzecz w życiu każdego człowieka. Stan zakochania dodaje nam endorfin i poprawia kondycję psychiczną. Jak jednak mówi znane powiedzenie - "miłością się nie najesz". O ile jesteśmy w stanie dostosować do drugiej osoby naprawdę wiele rzeczy, jadłospis, który wybieramy na co dzień, jest naszą świętością. Przynajmniej takie jest zdanie dużej części ludzi, którzy są w związkach. Dlatego też najnowsze wyniki badań są jednoznaczne - wolelibyśmy rzucić partnera, niż zmienić dla niego swoje nawyki żywieniowe.

Zobacz także: Aż 70% osób robi tę rzecz po rozstaniu z partnerem. Wam też się zdarzyło?

Jak dieta wpływa na związki? Może zburzyć nawet trwałą relację

Jak podaje portal F5.pl, najnowsze badania przeprowadzone w Wielkiej Brytanii wykazały, że aż 77% ankietowanych przykłada dużą wagę do znaczenia jedzenia w związku.

Badanie zostało przeprowadzone przez firmę Subway. Zdaniem większości jego uczestników wspólne jedzenie, gotowanie oraz wyjścia do restauracji korzystnie wpływają na ich relacje. 

Okazuje się też, że w dobie różnych filozofii żywieniowych, w dużej mierze to właśnie dieta może popsuć nasze relacje z bliskimi. Aż 43% uczestników badania potwierdza, że kłóci się o jedzenie z rodziną lub ukochanym.

Ponad połowa ankietowanych, którzy są weganami, przyznaje, że wybiera partnera według podobnych upodobań żywieniowych. Duża część z nich unika też spotkań z ludźmi, którzy jedzą mięso. Również zwolennicy produktów odzwierzęcych twierdzą, że poważnie zastanowiliby się przed randkowaniem z jaroszami. 

Jak zatem widać, przykładamy bardzo dużą wagę do jedzenia. Nic więc dziwnego, że aż 24% przebadanych Brytyjczyków stwierdziło, że byłoby w stanie rzucić partnera, jeżeli tylko miałby inne preferencje żywieniowe. 

Być może właśnie dopasowanie jadłospisów jest kluczem do udanej relacji? 

Zobacz także: Zauważyłaś te znaki już na pierwszej randce? To znaczy, że wasz związek ma przyszłość

Związki gwiazd bywają burzliwe. Oto 15 par, o których kiedyś rozpisywały się media, a dziś po ich relacjach zostały tylko wspomnienia.

Stylzycia.radiozet.pl/F5.pl