Zamknij

Impreza rozwodowa to coraz popularniejsze zjawisko. Ostatnio zorganizowała ją Doda, a wcześniej też inne gwiazdy

24.11.2021 12:30
Impreza rozwodowa: pomysły, prezenty. Jakie gwiazdy się na nią zdecydowały?
fot. Pawel Wodzynski/East News

Choć ta moda dotarła do Polski całkiem niedawno, coraz więcej osób decyduje się na imprezę rozwodową. Niektóre firmy eventowe mają już takie przyjęcia w ofercie.

Wiele popularnych imprez przywędrowało do nas ze Stanów Zjednoczonych. Należą do nich m.in. wieczór panieński i wieczór kawalerski, baby shower, walentynki czy Halloween. Coraz większą popularnością cieszy się jednak też... impreza rozwodowa. Divorce party zorganizowała ostatnio nawet Doda, która rozstała się z Emilem Stępniem. Jesteśmy zatem przekonani, że coraz więcej osób będzie interesować się taką formą rozrywki, która może pomóc nam oderwać myśli od problemu, jakim jest rozwód. Jak ją zorganizować? Sami zobaczcie. 

Zobacz także:  Te rozwody gwiazd kosztowały fortunę. Oni musieli słono zapłacić za rozstanie

Czym jest impreza rozwodowa? Pomysły na takie przyjęcie i prezenty

Jak na amerykańskie imprezy przystało, divorce party musi być huczne i nie może na nim zabraknąć kilku istotnych elementów. 

Podczas imprezy rozwodowej gwiazdą wieczoru jest oczywiście osoba, która właśnie zakończyła swoje małżeństwo. W związku z tym warto przygotować takie przyjęcie z myślą o niej. Nieodłącznym elementem są oczywiście balony, limuzyna, muzyka dostosowana do okoliczności, różnego rodzaju alkohole, a nawet tort. Istotne są także zabawy i prezenty.

Wśród gier, jakie mogą wystąpić na tego typu imprezie, warto wymienić m.in. rzucanie rzutkami w zdjęcie eks partnera, palenie fotografii, topienie obrączek w szampanie, a także wróżenie na przyszłość - niczym podczas andrzejek. Jeżeli natomiast chodzi o prezenty, wówczas warto wręczyć coś, co doda gospodarzowi przyjęcia pewności siebie - to może być seksowna bielizna oraz erotyczny gadżet lub gra. Warto też wziąć pod uwagę osobowość rozwodnika, a także jego zainteresowania. Ostatecznie możemy postawić na klasykę, czyli po prostu alkohol

Po co w ogóle organizować tego typu przyjęcie? Wielu psychologów twierdzi, że to świetny zamiennik terapii po rozstaniu. Impreza staje się dla nas powodem do dobrej zabawy i dzięki temu możemy zdać sobie sprawę, że rozwód to nie koniec świata - wręcz przeciwnie, to może być o wiele lepszy początek. 

To celebrowanie, ale nie tego, żeśmy się rozwiedli, bo to jest często tragiczna sytuacja, mnóstwo emocji i przykrości, ale rytuał przejścia do czegoś nowego. Taka impreza może być symboliczna - powiedział psycholog Piotr Mosak w rozmowie z "Dzień Dobry TVN". 

A wy zdecydowalibyście się na tego typu imprezę? Poniżej możecie zobaczyć, jakie gwiazdy były na "tak". 

Zobacz także:  Mąż rzucił ją dzień po ślubie. Wszystkiemu winna była teściowa

Jakie gwiazdy miały imprezę rozwodową? 

Ostatnio głośno było na temat Dody, która zorganizowała huczną imprezę rozwodową. Wokalistka rozstała się bowiem z Emilem Stępniem. Portal se.pl donosi, że przyjęcie kosztowało ją około 50 tysięcy złotych. Była droga suknia, ogromny tort i tłum gości. Doda nie jest jednak pierwszą gwiazdą, która zdecydowała się na tzw. divorce party. 

Imprezę rozwodową zorganizowała także Perla Ferrar - była żona Slasha. Kobieta wystąpiła na przyjęciu jako Zsa Zsa Gabor - aktorka, która brała ślub aż 8 razy. Inną znaną panią, która zdecydowała się na divorce party, była Miss USA - Shanna Moakler. Jak podaje portal logo24.pl, modelka postanowiła hucznie świętować swój rozwód po tym, jak nakryła męża w łóżku z... Paris Hilton. 

Zobacz także:  Te znane pary rozpadły się, ale wspólnie wychowują dzieci. To rodzice na medal 

Źródło: dziendobry.tvn.pl/papilot.pl/logo24.pl