Zamknij

Czy istnieje idealna liczba partnerów seksualnych? Najnowsze badania wykazały, że tak

17.02.2021 13:06

Zdarzyło ci się podkolorować rzeczywistość odnośnie liczby partnerów seksualnych? Teraz już będziesz wiedzieć, ilu kochanków to za dużo.

Para po seksie leży w łóżku i kobieta całuje uśmiechniętego partnera w policzek
fot. Shutterstock

Jedni zastanawiają się nad tym, bo nie wiedzą, czy wypada mieć wielu partnerów seksualnych. Inni nie chcą urazić swojego ukochanego lub samemu wyjść na rozwiązłych. Jeszcze inni wstydzą się, że mieli ich za mało lub po prostu z ciekawości rozmyślają nad tym, jaka liczba partnerów seksualnych jest idealna. I choć wydawać się może, że to indywidualna sprawa każdego z nas, najnowsze wyniki badań mogą rozwiązać wasz problem. Jeżeli zatem kiedykolwiek zastanawialiście się nad tym, teraz w końcu możecie poznać odpowiedź. 

Zobacz także: Chcesz wyglądać o 10 lat młodziej? Twój ukochany może ci w tym pomóc 

Ilu partnerów seksualnych to dużo? Istnieje liczba idealna

Odpowiednia liczba partnerów seksualnych jest odwieczną zagwozdką dorosłych. Na pomoc przychodzą najnowsze wyniki badań zorganizowanych przez IllicitEncounters.

Jak podaje portal Metro.co.uk, ankietę przeprowadzono wśród 2000 aktywnych seksualnie dorosłych. Połowę z nich stanowili mężczyźni, drugą połową były kobiety. 

Każda z badanych osób musiała wskazać, jaką liczbę partnerów seksualnych uznałaby za stosowną u osoby, z którą się spotyka. Ponad połowa ankietowanych była pod tym względem zgodna.

Okazuje się, że optymalną liczbą jest... 13 partnerów seksualnych. Aż 73% badanych zgadza się, że 18 byłych kochanków to już zdecydowanie za dużo. 

To badanie wykazało jeszcze jedną ciekawą rzecz. Okazuje się, że kobiety są o wiele skłonniejsze do kłamstwa pod tym względem. Aż 67% pań oszukało swojego partnera co do liczby byłych kochanków. Mężczyźni są pod tym względem bardziej szczerzy. Tylko 13% panów podkolorowało rzeczywistość. 

A wy kiedykolwiek skłamaliście na temat swoich byłych partnerów seksualnych? 

Zobacz także: Z jakiego powodu facet decyduje się na zdradę? Oto 6 głównych przyczyn skoku w bok

loader

Portal Fillgap.news wytypował najseksowniejsze kobiety 2020 roku. Niektóre z pań na tej liście mogą was zaskoczyć.