Zamknij

Ile trwa przeciętny stosunek seksualny Polaków? Wnioski najnowszego raportu mogą zaskoczyć

Anna Respondek
24.01.2018 13:22
Czas trwania przeciętnego stosunku seksualnego
fot. Pexels

Wygląda również na to, że coraz mniej osób w ogóle uprawia seks. 

Sfera intymna jest w związku i życiu człowieka niezmiernie istotna. To, jaką jakość mają zbliżenia z partnerem lub partnerką, wpływa na nasze samopoczucie, a nawet na to, czy związek jest szczęśliwy. 

Zobacz także: Ile powinien trwać idealny seks?

Według najnowszego raportu autorstwa profesora Zbigniewa Izdebskiego i Polpharmy opublikowanego przez Ogólnopolski Program Zdrowia Seksualnego wynika, że jedynie 42 procent osób aktywnych seksualnie jest zadowolona ze swojego życia seksualnego. Czego jeszcze można dowiedzieć się z przeprowadzonych badań?

giphy-downsized (78)

Średnia długość stosunku seksualnego

Badania, na podstawie których wysnuto ostateczne wnioski trwały rok. Przeprowadzono je na grupie 2,5 tysiąca osób, które ukończyły 18 lat. Jak można się z nich dowiedzieć, mężczyźni są bardziej zadowoleni z seksu niż kobiety - aż 55 procent uczestników zaznaczyło taką odpowiedź. Panie uplasowały się odrobinę dalej, ponieważ do takich samych wniosków dochodzi jedynie 49 procent respondentek. Największą satysfakcję ze stosunku czerpią osoby między 30. a 39. rokiem życia.

W raporcie można również przeczytać o jednym mocno zaskakującym wniosku. Coraz mniej osób w Polsce w ogóle uprawia seks. Jesteśmy też znacznie ostrożniejsi, jeśli chodzi o inicjację seksualną, wśród kobiet średnia wynosi około 18 lat. 

Przeciętna długość stosunku wśród Polaków nie zmieniła się od 2005 roku i wciąż wynosi od 13 do 15 minut. Skrócił się natomiast czas gry wstępnej, na którą obecnie poświęcamy jedynie 15 minut, czyli o 5 minut mniej niż w poprzednich latach. 

Zgadzacie się z tymi statystykami? ;)

giphy-downsized (79)

Zobacz także: Na jakie rzeczy mężczyźnie nie zwracają uwagi podczas seksu