Zamknij

Ile kosztuje miłość i zdrada? Przepytano ponad tysiąc Polaków!

31.08.2018 15:50
zakochana para w restauracji
fot. Shutterstock

Do jakich wniosków doszli eksperci?

Polacy potrafią kochać i deklarować miłość. Nie tylko na poziomie emocjonalnym, ale również finansowym. Liczą się przecież gesty, nie słowa. Ile więc statystyczny Polak jest w stanie przeznaczyć na uczucie?

Ile Polak wydaje na miłość?

Platforma do obniżania i opłacania rachunków MAM przepytała ponad 1000 Polaków w stałych związkach, ile pieniędzy są w stanie przeznaczyć na wszystko, co wiąże się z wyrażaniem uczucia do partnera. Do jakich wniosków doszli eksperci?

Okazuje się, że nie oszczędzamy na uczuciu. Polacy wydają około 300 zł miesięcznie na przyjemności związane z żoną, mężem czy dziewczyną i chłopakiem. Tyle kosztują wspólne wypady do kina, teatru czy obiad w restauracji. Nieco mniej, bo 200 zł, przeznaczamy na świętowanie rocznicy oraz prezenty.

Wydatki na miłość
fot. Materiały prasowe

Wydatki na portale randkowe i... romanse

Eksperci przepytali także singli, którzy szukają miłości na portalach randkowych. Znalezienie odpowiedniego partnera lub partnerki kosztuje ich średnio 147 zł, choć są także tacy, którzy wydają na ten cel i ponad 800 zł. 

Polaków kosztują także zdrady. Kiedy uczucie wygasa, nie lada sztuką jest utrzymanie w tajemnicy posiadania kochanka lub kochanki. Jednak 56 proc. ankietowanych nie było w stanie określić, ile wydaje na ten cel.

Zobacz także: Tak wygląda seks statystycznego Polaka. Kiedy się kochamy i jak często zdradzamy?