Zamknij

Ile czasu potrzeba, aby spłodzić dziecko? Naukowcy wyliczyli dokładną ilość razy

23.10.2018 13:19
Kobieta i mężczyzna w łóżku
fot. Shutterstock

Naukowcy doszli do zaskakujących wniosków. 

W XXI wieku coraz więcej par ma problem z szybkim zajściem w ciążę. Naukowcy twierdzą, że ma to związek z pędem życiem, większym stresem i różnymi schorzeniami cywilizacyjnymi, takimi jak na przykład choroby tarczycy. 

Ilu razów potrzeba, aby zajść w ciążę?

Na temat zajścia w ciążę istnieje również wiele mitów. Jedni twierdzą, że trzeba kochać się tak często jak to tylko możliwe. Inni, że seks najlepiej uprawiać tylko w dni płodne, przy okazji sprawdzając wysokość temperatury u kobiety. Wszystko po to, aby męskie nasienie było jak najlepszej jakości.  

Jak sprawdzili przedstawiciele portalu ChannelMum.com, kobiety, które starają się o dziecko, mogą pochwalić się znacznie podwyższonym libido. Pary, które zazwyczaj uprawiały seks od 15 do 20 razy, nagle zaczynają robić to 25 razy w miesiącu i więcej. 

Okazuje się, że nie tędy droga, a idealna liczba stosunków w miesiącu, kiedy staramy się o dziecko, to jedyne 13 razy. Według lekarzy właśnie ta liczba jest najbardziej optymalną. Mamy wtedy pewność, że trafimy w dni płodne i że plemniki będą odpowiednio "wypoczęte i świeże". 

Co więcej okazuje się również, że najczęściej do zapłodnienia dochodzi w 3 popularnych pozycjach: na misjonarza, na pieska i na orła (kobieta leży na plecach z wysoko uniesionymi nogami).  

 

Uważasz się za eksperta w kwestii seksu? Zobacz, na ile pytań uda ci się odpowiedzieć poprawnie:

Co wiesz o seksie?
Rozwiąż quiz

Co wiesz o seksie? Quiz tylko dla dorosłych!

Co wiesz o seksie?

Przeciętny członek Polaka we wzwodzie ma długość: