Zamknij

Jak powinna wyglądać gra wstępna? Dzięki tym wskazówkom wszystko odczujecie bardziej

06.11.2020 15:43

Gra wstępna pobudzi wasze ciała i zmysły, a także przygotuje was na dalsze igraszki. Sprawdź, jak powinna wyglądać, ile trwać i jakie są jej elementy.

Partnerzy seksualni podczas gry wstępnej
fot. Shutterstock

Seks to bardzo ważna rzecz w każdym związku. Nie chodzi w nim jednak o samo zbliżenie. To, co najbardziej magiczne we współżyciu, to sprawianie przyjemności drugiej osobie, ale także subtelność i delikatność, które sprawiają, że wzajemnie się rozpalacie. Dlatego tak ważne jest podgrzanie atmosfery przed samym seksem. Właśnie po to została stworzona gra wstępna, którą zdecydowanie warto wprowadzić do sypialni. Na czym polega dobra gra wstępna, ile powinna trwać i przede wszystkim, jakie są jej elementy? Podpowiadamy wam, co zrobić, żeby sprawić sobie jeszcze więcej przyjemności w łóżku.

Zobacz także: Gra wstępna podkręca atmosferę w sypialni. Zainspirujcie się tymi pomysłami!

Jak powinna wyglądać gra wstępna?

Każda para ma swoje indywidualne sposoby na przeprowadzenie gry wstępnej. Niektórzy uwielbiają to do tego stopnia, że czasami na samej zabawie tego typu się kończy. Może ona bowiem sprawić o wiele więcej przyjemności niż samo zbliżenie.

Przede wszystkim kobiety deklarują, że gra wstępna jest im potrzebna do osiągnięcia orgazmu. Nie oznacza to jednak, że panowie nie lubią tego typu igraszek. Im również zależy na podgrzaniu atmosfery w sypialni, bo dzięki temu mogą osiągnąć jeszcze większą rozkosz. Dodatkowo sprawianie przyjemności partnerce dostarcza im sporo satysfakcji.

Gra wstępna powinna być subtelna i delikatna. Jak sama nazwa mówi, ma być ona tylko początkiem, dlatego nie odsłaniajcie od razu wszystkich kart. Chodzi w niej o dobrą zabawę i podgrzanie atmosfery, a także przygotowanie ciała do jeszcze mocniejszych odczuć. Gra wstępna działa na zasadzie przystawki. Pozwala wczuć się w atmosferę seksu, jednocześnie podkręcając apetyt twój i partnera na danie główne, jakim jest sam akt. 

Zobacz także: Dwie rzeczy, które sprawią jej jeszcze większą rozkosz. Tego kobiety pragną w łóżku!

Gra wstępna - ile trwa?

Nie da się konkretnie określić, ile powinna trwać gra wstępna. Wszystko zależy od was i tego, jak bardzo się pragniecie lub czego konkretnie oczekujecie od tej części zbliżenia. Jeżeli zależy wam wyłącznie na tym, żeby w jakiś sposób rozpocząć współżycie, może trwać krócej. Jeżeli jednak jest dla was istotna na tyle, że zamierzacie się nią bawić i rozkoszować, śmiało pozwólcie sobie na dłuższe doznania.

Pamiętajcie, że kobiety potrzebują trochę dłuższej gry wstępnej. Wiele pań właśnie z niej czerpie więcej przyjemności, niż z samego stosunku. Dzięki grze wstępnej o wiele bardziej odczuwają doznania wynikające ze zbliżenia.

Z danych statystycznych wynika, że w sypialniach większości Polaków gra wstępna trwa około 20 minut. Zaledwie garstka ludzi pozwala sobie na dłuższe baraszkowanie przed seksem. W niektórych łóżkach ten czas wynosi nawet godzinę.

Zobacz także: Ta jedna rzecz najbardziej podnieca kobiety podczas seksu. Wyniki badań mówią same za siebie

Jaki jest cel gry wstępnej?

Celem gry wstępnej jest dostarczenie sobie większej ilości doznań i podgrzanie atmosfery w sypialni. Wielu mężczyzn traktuje ten moment zabawy jako chwile, kiedy mogą sprawić przyjemność swojej partnerce. Niestety duża część z nich wciąż o tym zapomina. Warto jednak zdać sobie sprawę z tego, jak ważna jest gra wstępna dla rozkoszy obojga partnerów.

Gra wstępna wywołuje ogromne podniecenie u kobiety. Wówczas dochodzi do lepszego ukrwienia w jej miejscach intymnych, a co za tym idzie – wszystko zaczyna czuć mocniej. Dodatkowo pojawia się śluz, który sprawia, że nie odczuwa bólu podczas samego zbliżenia. Gra wstępna niesie też korzyści dla panów. Podczas niej właśnie u kobiet dochodzi bowiem do zwężenia ujścia pochwy, a to sprawia, że jej partner będzie odczuwał większą przyjemność podczas penetracji.

Zobacz także: Tą jedną rzeczą rozpalisz faceta do czerwoności! To też opcja dla nieśmiałych

Gra wstępna – elementy

Jakie zatem powinny być elementy dobrej gry wstępnej? Przede wszystkim postawcie na subtelność. Im delikatniejsi dla siebie będziecie, tym więcej przyjemności sprawicie sobie nawzajem. Gra wstępna ma bowiem pobudzić wasze zmysły i działa na zasadzie rozgrzewki, która przygotuje was do głównego treningu.

Zadbajcie o to, żeby skupić się wyłącznie na sobie. Dobrym wyjściem jest wyciszenie telefonów, przygaszenie światła i stworzenie atmosfery, podczas której nic nie będzie was rozpraszać. Odbieganie myślami od tego, co dzieje się w łóżku, może sprawić, że zamiast gry wstępnej, pojawi się rozdrażnienie lub znudzenie i senność.

Dobrym pomysłem na grę wstępną jest połączenie burleski ze striptizem. Subtelne dźwięki w tle, seksowna bielizna (zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn), do tego wasz ulubiony zapach rozpylony w powietrzu – pamiętajcie, że największe doznania odczujecie w momencie, gdy zaczniecie odbierać seks wszystkimi zmysłami.

I jeszcze jedna rzecz, która może wydawać wam się dziwna, ale jest bardzo istotna. Rozmawiajcie ze sobą. Mówcie do siebie czule o tym, co sprawia wam przyjemność, a czego nie lubicie. Gra wstępna jest właśnie po to, żebyście nauczyli się wzajemnie swojego ciała. Od zawsze mówi się, że komunikacja w łóżku między partnerami jest niezwykle istotna. Gra wstępna to ku temu idealny moment. Później już będziecie mogli wyłącznie się zatracić.

Zobacz także: Nie dla wszystkich seks jest zawsze przyjemnością. Pozycje seksualne, których nie lubią kobiety!

loader

Niektóre znaki zodiaku są naprawdę ogniste w łóżku! Sprawdź, czy też jesteś na tej liście.