Zamknij

Gra wstępna podkręca atmosferę w sypialni. Zainspirujcie się tymi pomysłami!

09.11.2020
Aktualizacja: 09.11.2020 06:04

Gra wstępna jest często pomijanym elementem, a przecież zbliża do siebie partnerów, zapobiega rutynie w związku i ma dobry wpływ na budowanie więzi. Jak powinna wyglądać gra wstępna? Oto kilka propozycji.

Szczęśliwa para znajduje się w jadalni, mężczyzna zasłonił kobiecie oczy, kupił dla niej kwiaty
fot. Shutterstock

Czasami pożądanie jest tak silne, że pary zupełnie pomijają grę wstępną - to błąd! Jednym z wielu założeń gry wstępnej jest przygotowanie partnerów do stosunku, ale też pobudzenie zmysłów i zbudowanie silnej więzi. Gra wstępna to też wzajemne poznawanie najskrytszych potrzeb. Mówi się o tym, że gra wstępna daje więcej przyjemności kobietom i jest im potrzebna do osiągnięcia pełnej satysfakcji. Po części to prawda, bo kobiety potrzebują więcej czasu, by przygotować się do stosunku. Nie oznacza to, że gra wstępna nie jest przyjemna dla mężczyzn – może sprawić, że seks będzie jeszcze bardziej intensywnym przeżyciem.

Zobacz takżePopełniasz te błędy w łóżku? To znaczy, że jesteś kiepską kochanką

Gra wstępna - jak powinna wyglądać?

Pomysłów na ekscytującą grę wstępną jest wiele, dzięki czemu gra wstępna nie musi za każdym razem wyglądać tak samo. Warto wiedzieć, że jej największym wrogiem jest pośpiech. Ważne, żeby ze sobą rozmawiać, otwarcie opowiadać o swoich potrzebach i ponieść się chwili. Czasem gra wstępna, czyli namiętne pocałunki, dotyk i przytulanie, sprawiają, że seks jest niezapomnianym przeżyciem. 

Gra wstępna - wskazówki

Zastanawiacie się, jak powinna wyglądać gra wstępna? W planowaniu gry wstępnej ważny jest odpowiedni nastrój. Czasami najprostsze rozwiązania przynoszą najwięcej satysfakcji. Odprężającym pomysłem jest wspólna kąpiel. Koniecznie z bąbelkami! Można pomyśleć o świecach, pachnących olejkach i spokojnej, nastrojowej muzyce. Umyjcie siebie nawzajem, poprzytulajcie się i oddajcie się chwili. Jeśli nie macie wanny, to w grze wstępnej sprawdzi się również prysznic. Pod prysznicem możecie też zakończyć igraszki, to często jedna z największych męskich fantazji!

Uzupełnieniem kąpieli może być zmysłowy masaż, który nie tylko rozgrzewa partnerów, ale i sprawia, że w ich żyłach szybciej płynie krew, a skóra jest bardziej wrażliwa na dotyk. Oklepany pomysł na grę wstępną? To zamiast olejków, użyjcie kostek lodu, na które szczególnie wrażliwe są kobiece piersi. Masaż nie musi być nudny – można zacząć od powolnego uciskania ramion partnera, następnie wodzić opuszkami palców po ciele, muskać skórę ustami, można zamieniać się rolami, przeplatać masaż pocałunkami. Ważne, żeby masować powoli i dopytywać się partnera o jego potrzeby.

Zobacz też: Tak wygląda seks statystycznego Polaka. Kiedy się kochamy i jak często zdradzamy?

Mężczyźni są wzrokowcami - powinno się o tym pamiętać, gdy w związku pojawi się rutyna. Przytulanie i masaż może się szybko znudzić, dlatego warto wprowadzić urozmaicenie w postaci wszelkiego rodzaju przebieranek, a nawet spróbować odegrać scenki. Zainwestuj w seksowną bieliznę, zaskocz go nietypowym ubiorem. Warto wprowadzić takie zabawy do gry wstępnej - możecie wcielić się w kogokolwiek chcecie! To nie tak, że wszystkich mężczyzn kręcą kobiety przebrane za pielęgniarki, nauczycielki czy sekretarki. Porozmawiajcie wcześniej o swoich fantazjach i oczekiwaniach. Najważniejsze to zapomnieć o wstydzie i świetnie się bawić podczas gry wstępnej, a na pewno zaprocentuje to w dalszych pieszczotach.

Pobudzającym pomysłem na ekscytującą grę wstępną jest taniec erotyczny. Wcale nie potrzeba być uzdolnionym tancerzem, żeby go wykonać. Wystarczy nastrojowa muzyka, trochę pożądania i pomysłu. Możesz zatańczyć spontanicznie przed partnerem, stopniowo pozbywać się kolejnych elementów garderoby. Jeśli czujesz się sztywno – wykorzystaj do tańca krzesło albo oprzyj się o kolana partnera. Możesz też rozebrać mężczyznę – co tylko przyjdzie ci do głowy! 

Niektóre kobiety są niezwykle wstydliwe i w przełamaniu się nie pomaga im w tym nawet długi staż w związku, dlatego rzadko przejmują kontrolę. Taka zamiana ról w grze wstępnej może być bardzo odświeżającym doświadczeniem w związku. Mężczyźni lubią, gdy kobiety przejmują czasem inicjatywę, chcą być wtedy zdobywani. Co zrobić, żeby się nie bać? Słuchaj uważnie swojego partnera, zapytaj o jego oczekiwania, bądź aktywna i staraj się go dokładnie obserwować.

Kolejnym pomysłem może być wspólne oglądanie filmów erotycznych albo rozmowa o tym, jak powinien wyglądać wasz seks. Tego typu tematy wpływają na człowieka podniecająco, dzięki czemu będziecie budować napięcie i pożądanie. Możecie się w tym samym czasie pieścić, dotykać, masować, przytulać albo całować. Nie bójcie się mówić o swoich najskrytszych pragnieniach, od tego jest właśnie gra wstępna!

Co ciekawe okazuje się, że dzięki tym kilku sposobom do związku nie wkrada się żadna rutyna. Gra wstępna to przede wszystkim odkrywanie swoich potrzeb, budowanie silnej więzi, dzięki której seks jest jeszcze lepszy. 

Zobacz także: Raz spróbujesz takiego seksu i nie będziesz chciała przestać! Czym jest karezza?