Zamknij

Faceci wskazali dwa ubrania, w których kobiety wyglądają na inteligentniejsze!

03.04.2020 14:51
kobieta inteligentna
fot. Shutterstock

Jeden z uniwersytetów postanowił przeprowadzić badanie na swoich studentach. Profesorowie postanowili wskazać im kobietę, która jest według nich bardziej inteligentna. Swoją wiedzą respondenci mogli oprzeć tylko o wygląd zewnętrzny.

Co prawda nie powinno się oceniać książki po okładce, jednak znaczna część z nas kiedyś to zrobiła. Ubranie, które nosimy, podkreśla nasz styl oraz wyraża to, co chcemy przekazać światu. Ma ono również wpływ na to, jak postrzegają nas inni ludzie. Czasami ich wizja nas może naprawdę zaskoczyć.

Kobiety noszące te dwa ubrania są inteligentniejsze?

Na jednym z brytyjskich uniwersytetów postanowiono przeprowadzić badanie. Zebrano grupę 64 młodych mężczyzn i pokazano im dwa zdjęcia. Na pierwszym kobieta ubrana była długą spódnicę oraz luźny sweter. Druga fotografia prezentowała kobietę w krótkiej spódniczce oraz dopasowanym topie. Badani mieli odpowiedzieć tylko na podstawie stroju, w której odsłonie modelka jest według nich bardziej godna zaufania oraz inteligentna.

Oczywiście tylko wizualnie, bo od noszenia konkretnych strojów nagle nie zmądrzejemy. Czasami wystarczy jednak odpowiednia stylizacja, aby przynajmniej stwarzać wrażenie człowieka o ponadprzeciętnej inteligencji - wyjawił dr Alfredo Gaitan z brytyjskiego University of Bedfordshire.

Wyniki eksperymentu zaskoczyły naukowców. Wydawać by się mogło, że to bardziej zachowawczy strój będzie częściej wybierany. Stało się zupełnie inaczej. Badani w większość wskazali, że to dziewczyna w topie i krótkiej spódnicy budzi w nich większe zaufanie i wygląda na mądrzejszą.

Myślimy, że bardziej skąpy strój postrzegany jest negatywnie, ale nasze obserwacje zupełnie temu przeczą. Wyrażona w ten sposób pewność siebie wywołuje bardzo pozytywne skojarzenia - powiedział jeden z profesorów, który przeprowadzał badanie.

Co sądzicie o wyniku tego eksperymentu?

Zobacz także: 5 prawdziwych powodów, przez które nie jesteś szczęśliwa w związku!

Znaki zodiaku: dopasowanie miłosne [QUIZ]
Rozwiąż quiz

Lew, Ryby, a może Wodnik? Sprawdź, który znak zodiaku jest miłością twojego życia!

Znaki zodiaku: dopasowanie miłosne [QUIZ]

W którym kwartale wypada data twoich urodzin?