Zamknij

5 etapów, przez które przechodzi każda para! A przynajmniej powinna

23.07.2020 09:28
Szczęśliwa para leży na łóżku i szczerze się śmieje
fot. Shutterstock

Przez te etapy związku przechodzi każda szczęśliwa para! Tak twierdzą naukowcy.

Na czym polega udany związek? Wiele osób zastanawia się, czy istnieje na niego jeden dobry przepis. Niestety nie jest to takie proste. Naukowcom udało się jednak ustalić 5 etapów związku, przez które powinna przejść każda udana para. Psycholodzy przeanalizowali mózgi osób, które się zakochują. Wyniki tych badań zostały opublikowane na portalu "Daily Mail". Jak się okazuje, żeby stworzyć udaną relację, należy po kolei przejść właśnie przez tych 5 etapów. Zobacz, o co chodzi!

Zobacz także: Co żywioły mówią o waszym związku? Może się okazać, że nie jesteście dobrze dopasowani

Etapy związku. Przez nie przechodzi każda udana para

Wszyscy doskonale wiemy, że od fazy zauroczenia musi minąć trochę czasu, gdy przejdziemy do trwałego, stabilnego związku. Jeżeli jednak nie przejdziemy w tym czasie przez kilka istotnych etapów, tylko zaczniemy przyspieszać pewne rzeczy, może się okazać, że ta relacja przestaje mieć sens.

Oto 5 etapów udanego związku, przez które powinna przejść każda para. 

Etap 1: Zauroczenie

Wiele osób uważa, że to najlepszy etap w każdej relacji. To właśnie wtedy czujecie motyle w brzuchu na widok ukochanej osoby, zaczynacie ją poznawać i zakochiwać się w niej. Nie widzicie poza sobą świata i każdą chwilę chcecie spędzać razem. Przez tę fazę przechodzi zdecydowanie każdy, w końcu inaczej nie byłoby sensu w ogóle rozpoczynać tej relacji. 

Etap 2: Komfort

W tym etapie zaczynacie czuć się ze sobą komfortowo. Już nie musicie udawać, jacy to jesteście fajni, żeby druga osoba zwróciła na was uwagę. "Bycie razem" zaczyna wam przychodzić naturalnie. To jeszcze nie jest etap zaręczania się i mieszkania razem. To jednak moment, gdy wasza relacja zaczyna być dojrzalsza i stwarzacie podwaliny pod dalsze kroki. 

Etap 3: Analizowanie

W pewnym momencie nadchodzi moment, gdy zaczynacie analizować. Warto, żeby ten etap miał miejsce zanim zdecydujecie się na kolejne kroki. To właśnie wtedy zadajesz sobie pytania, czy to na pewno on, czy właśnie takiej relacji chcesz, czy jesteście odpowiednio dopasowani. I nie chodzi o to, że wątpisz. Po prostu myślisz, co jest dobre dla ciebie i twojej przyszłości. W tym etapie też zaczynacie myśleć o sobie poważnie.

Etap 4: Zwątpienie

W każdej, nawet najbardziej udanej relacji, pojawiają się chwile zwątpienia. Od was zależy, czy potraficie przez nie przejść. Problem jednak polega w tym, że jeżeli ten etap nadejdzie za późno, być może nie będziecie w stanie już tak łatwo rozwiązać waszej relacji. Lepiej pozostawić sobie otwartą furtkę i poczekać, aż pierwsze momenty zwątpienia nadejdą. 

Etap 5: Stabilizacja

Po każdej burzy wychodzi słońce. Jeżeli uda wam się przepracować te wszystkie trudności, zaczniecie tworzyć wspólną przyszłość. To właśnie wtedy, gdy już przejdziecie przez te wszystkie etapy, najłatwiej będzie wam stworzyć udaną i trwałą relację. 

Zobacz także: Co zrobić, aby facet za tobą zatęsknił? Poznaj 5 sprawdzonych trików!

Mężczyźni wskazali ubrania, które ich zdaniem nie pasują do żadnej damskiej stylizacji. Zobaczcie, o jakie elementy garderoby chodzi!