Zamknij

Dostaliście takiego SMS-a? To znaczy, że wasza druga połówka kłamie!

23.08.2018 12:55
Mężczyzna z telefonem w ręce siedzi na kanapie
fot. Shutterstock

Wystarczy zwrócić uwagę na dwie rzeczy. 

Kłamstwo nigdy nie popłaca, a już w szczególności w związku. Dwoje ludzi, którzy decydują się ze sobą być, nie powinni okłamywać tej drugiej strony, nawet jeśli uważają, że robią to dla dobra ukochanego lub ukochanej. Według naukowców można jednak domyślić się, że chłopak lub dziewczyna nie są do końca szczerzy. Wystarczy bowiem zwrócić uwagę na dwie rzeczy.

Zobacz także: W tych kwestiach oszukujemy siebie samych najczęściej!

Jak rozpoznać, że druga połówka nas okłamuje?

Naukowcy z Uniwersytetu w Cornell znaleźli pewien wzór w wiadomościach tekstowych. "Przebadali" ponad 1,700 treści SMS i doszli do zaskakujących wniosków. Okazuje się, że wystarczy spojrzeć na warstwę tekstową, aby zauważyć, że ktoś mija się z prawdą. 

W szczególności kobiety używają znacznie więcej słów, kiedy kłamią. W tego typu wiadomościach wciąż przewijają się dwa wyrażenia "ja" i "mój". Co więcej, prawdziwe wiadomości mają po 8 słów, natomiast nieprawdziwe 9. Trochę trudniej jest w przypadku mężczyzn, ponieważ bez względu na to czy kłamią, czy nie,  ich wiadomości zawsze zawierają około 7 słów. 

Według naukowców, obłe płci, chcąc oszukać drugą połówkę, nadużywaj następujących słów: "prawdopodobnie", "możliwie", "może" i "oczywiście"

Zgodzicie się z tymi twierdzeniami?

Zobacz także: Co się dzieje, kiedy okłamujemy ukochaną osobę? Zaskakujące wyjaśnienie psychologa

Zagłosuj

Czy umiecie okłamać bliską wam osobę?

Liczba głosów:

Zobacz także, jak zachowuje się mężczyzna, który chce zakończyć związek: