Zamknij

Dwa słowa, które wzmocnią każdy związek."Kocham cię"? Nic z tych rzeczy

Anna Respondek
12.01.2018 13:18
Zakochana para
fot. Pexels

Dzięki nim każdy partner poczuje się doceniony. 

Choć w pierwszej chwili można pomyśleć, że dwoma najważniejszymi słowami w każdym związku jest stwierdzenie "kocham cię", to jednak w tym przypadku mowa o zupełnie innym zwrocie, który jest równie ważny i sprawia, że każdy partner czuje się doceniony. 

W związkach bywa różnie, czasami natłok obowiązków, praca, dom, dzieci, powoduje, że zamiast prosić, wymagamy, czy to od ukochanego, czy od samego siebie. W takich chwilach zapominamy o tym, że za każdą zrobioną rzecz warto zwyczajnie podziękować i pokazać, że wspólny wysiłek, aby wszystko dobrze funkcjonowało, ma znaczenie. 

Niestety często zdarza się tak, że będąc w długoletniej relacji, przestajemy czuć wdzięczność. Wydaje nam się, że ugotowanie obiadu przez ukochaną albo odebranie prania z pralni przez ukochanego to stały obowiązek, za który nie warto podziękować. 

Okazuje się jednak, że częstsze stosowanie słów "dziękuję ci", powoduje, że znacznie chętniej poświęcamy się dla drugiej osoby, a nasze podejście do codziennych domowych obowiązków staje się nieco bardziej pozytywne. Poczucie docenienia przez ukochanego jest niezwykle ważne, umacnia uczucie i sprawia, że w związku panuje większa harmonia.  

giphy-downsized (52)