Zamknij

Doświadczyłaś bolesnego rozstania? Trzymaj się zasady 90 dni

05.12.2019 15:08
Samotność
fot. Shutterstock

Przetestujcie tę metodę na sobie. To działa!

Rozstanie to jeden z najbardziej bolesnych momentów, który większość z nas doświadczyła przynajmniej raz w życiu. Gonitwa myśli, przygnębienie, brak ochoty na spotkania z przyjaciółmi - to nasze typowe objawy wewnętrznego bólu po rozstaniu.

Często niedługo po podjęciu tej trudnej decyzji zaczynamy się zastanawiać, czy dobrze postąpiliśmy i nierzadko zdarza się, że zaczynamy myśleć o powrocie. Ale nie zawsze jest to dobre rozwiązanie. By uniknąć niewłaściwych decyzji, najlepiej wprowadzić w życie zasadę 90 dni. Poznajcie szczegóły.

Zasada 90 dni

Jesteś świeżo po rozstaniu? Ta sytuacja z pewnością kosztuje cię mnóstwo nerwów i nieprzespanych nocy. Ciągłe myślenie o tym, co się stało często powoduje, że zaczynamy wątpić w słuszność tej decyzji. Przypominamy sobie przyjemne chwile przeżyte z byłym/byłą partnerem/partnerką i zapominamy o powodach  rozstania. Zdarza się, że szybko próbujemy do siebie wrócić, ale nie zawsze ma to sens.

Zobacz także: Zespół chronicznego zmęczenia - to on może być odpowiedzialny za twoje ciągłe wyczerpanie!

W takich przypadkach psycholog Dawn Maslar radzi, aby dać sobie 3 miesiące na przemyślenia. Jeśli po upływie tego czasu nadal nie będziemy mogli bez siebie żyć, to znak, że możemy dać sobie drugą szansę. Jeśli zaś odczujemy spokój i ulgę, zrezygnujmy z powrotu do byłego partnera.

Znawcy tematu sugerują, by dać sobie 90 dni. Przez ten czas nie powinniśmy kontaktować się z eks i to bez względu na to, jakie okoliczności zdecydowały o rozstaniu. W ten sposób mózg może się zresetować. Jeśli zerwaliście zaledwie kilka dni temu i kwestionujesz tę decyzję - bądź cierpliwa. Dopiero po dłuższej przerwie będziesz w stanie powiedzieć, czy naprawdę warto się znowu zejść - czytamy w serwisie "Elite Daily".

Co sądzicie o tej metodzie?

Ten niezwykły projekt robi furorę w sieci! Wszystko za sprawą zdjęć, na których pozuję gwiazdy ze swoimi młodszymi wcieleniami! Musicie to zobaczyć.